Лучани вважають, що їх мер працює краще, ніж міська рада
У Волинському прес-клубі відбулася презентація збірника, упорядкованого колективом прес-клубу, котрий вмістив основні обіцянки депутатів і фракцій Луцької міськради та міського голови, комплексну інформацію про їх діяльність, опитування громадян щодо ефективності діяльності міської влади, а також журналістські розслідування з найактуальніших для громади питань.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-клубі, згідно з опитуванням, проведеним 18-24 березня Асоціацією молодих політологів і політиків на замовлення Волинського прес-клубу, показники ефективності діяльності керівника міста в громадській думці випереджають успішність місцевих депутатів. В оцінюванні ефективності діяльності міського голови повністю чи переважно схвальні відгуки фактично рівнозначні - переважно чи схвально негативним (41,6% проти 43,8%). Лише третина (31,4%) респондентів вважає роботу депутатів переважно або дуже ефективною. Загалом 47,4% опитаних вважають діяльність місцевих обранців здебільшого або дуже неефективною. Кожен четвертий опитаний вважає, що депутати мають працювати краще над виконанням своїх обов’язків перед громадою. При цьому повинні не забувати спілкуватись з виборцями, враховувати їх думки при вирішенні проблем міста. Водночас найбільша частка респондентів від депутатів та міського голови першочергово чекають покращення управління в галузях господарства та підвищення ефективності управління.
Найбільш задоволені опитані жителі Луцька послугами системи освіти, найменше оптимізму в мешканців міста до сфери житлово-комунального господарства. Міський голова Луцька Богдан Шиба погодився з результатами проведеного моніторингу. Він зазначив, що найголовнішим на сьогодні є питання реформування департаменту ЖКГ і при його вирішенні "до уваги буде братися те, наскільки структура буде вирішувати стратегічні питання". Такий же підхід буде застосовано і до надання медичних послуг.
Невирішеною, за словами Богдана Шиби, залишається житлова проблема, особливо - для молодих сімей. "Але ми не будемо чекати, доки Верховна Рада прийме відповідний закон, - наголосив міський голова. - На весняній сесії ми затвердили "чорнову" програму, а в серпні приймемо реальну програму надання соціального житла. Буду наполягати, аби молоді сім’ї і сім’ї з дітьми мали першочергову можливість отримання такого житла".
"Сказати, що я задоволений виконанням програми соціально-економічного розвитку, не можу, бо впливає соціально-економічний розвиток країни. На 1 лютого минулого року можна було побудувати 15 кілометрів дороги, а в серпні-вересні - вже 10 кілометрів. Така ж ситуація і зараз: заплатили 25 мільйонів гривень, а сьогодні матеріали подорожчали вже на 35%, щомісяця - це 5-7%. А для доріг "навіки" потрібні втричі більші кошти", - зазначив Богдан Шиба.
Погодився з об’єктивною оцінкою діяльності міської ради і депутат від Блоку Костенка-Плюща Анатолій Бубенщиков, однак він зазначив, що виконати окремі обіцянки члени партії не можуть, бо не мають більшості. Позитивом він вважає те, що "сьогодні міська рада далека від політики, 2/3 а то й 3/4 депутатського корпусу - це представники міста, котрі дбають про добробут громадян".
Депутат Луцької міської ради від БЮТ Сергій Григоренко не задоволений результатами моніторингу. "У нас діє громадська приймальня, але, можливо, цього замало, - зазначив він. - Потрібно організувати пункти в районах міста, щоб людям не треба було далеко добиратись. І потрібно більше спілкуватися з виборцями". Крім того, Сергій Григоренко вважає, що регіональні ЗМІ мало інформують лучан про діяльність депутатів. Зважаючи на це, він пообіцяв, що під час найближчого перерозподілу бюджету ініціюватиме виділення коштів для висвітлення діяльності міськради".