Міські «ляпи» – 2
Людина наповнює оточуючий світ не тільки добрим і вічним, але й дивним і абсурдним. Інколи це нас дивує, інколи розуміємо: є час і можливість задуматись на тим, що нас оточує і що нас турбує.
Щоразу, проходячи біля чергового «ляпу», щиро хочеться посміятися, а часто «ляпи» нас просто злять.
Усю нелюбов і ненависть до політиків та того, що твориться в українському політикумі, виражено в теперішніх анекдотах, текстах та цих двох словах на стіні. Нехай для когось це іншомовні та незрозумілі з першого погляду слова, але вони виражають внутрішні переживання людей, які, здається, передаються повітряно-крапельним шляхом. Жартую, звісно.
Однак цьогорічна народна творчість надзвичайно тонка і правдива, як-от така:
Пахне нардеп чорним кейсом з грошима,
Духом закону й душком нових зрад
Пахне ВР і Секретаріат.
Нафтою - бізнес, гламуром - поп-зірка,
Втомою й смогом маленька повійка,
Мент своїм потом і кров'ю чужою.
Від прикордонника тхне наркотою,
А від військового металобрухтом.
Пахне «продукцією» дистриб'ютор.
Давно не секрет, що чиновники та владоможці «беруть». Цікаво, що вони про це думають? Що «громадськість думає, що всі депутати беруть, окрім нього?», «я чистий?» І таке враження, що куди б ти не скаржився, насправді це ні до чого не призведе: судову справу розтягнуть на багато-багато років. Наразі дуже тішимо себе лише тим, що всі ми помремо, але дехто - «здохне»...
Дуже невдалою виглядає на цьому тлі й на тлі так званої кризи - соціальна реклама «Зубри зникають... А що Ви зробили для природи?». Так і хочеться, аби такі біл-борди стояли чим поближче до будинків наших чиновників - тільки з написами «Люди зникають... А що ви зробили, щоб цього не було?»
З дорожніми знаками взагалі непорозуміння виходить. Водії часто скаржаться на те, що знаки неправильно встановленні, або ж не відповідають реаліям. Їх і так бракує. За словами керівника прес-служби УДАІ ГУ МВС України у Львівській області Світлани Добровольської, у Львові не вистачає більш, ніж 2 тис. дорожніх знаків. «Їх нищать, замальовують, наклеюють оголошення, рекламу. Відновити дорожній знак - дороге задоволення. Відновлення залежить від міської влади, адже саме вона оплачує послуги виготовлення або відновлення дорожніх знаків», - зазначила С.Добровольська. Цікаво, хто займався встановленням і хто оплатив роботу зі встановлення цього знаку (район вул. Коциловського)?
Інша проблема полягає в розміщенні самого дорожнього знаку. По вул. Січових Стрільців (біля Львівського національного університету ім. І.Франка) на стовпцях висять по кілька знаків, частина з них завдає прикрощів не лише високим перехожим, а загалом всім, хто з якихось причин не зауважив, що дорогу йому перекриває знак. Схоже, з цим знаком «поцілувався» не один перехожий. Видно, що знак встановлено самовільно: він причеплений дротами. Трапляються іншого штибу «знаки».
Насправді раніше між цими двома будинками була доріжка, що з'єднувала вул. Коцюбинського і вул. Вітовського. Молодь через цю доріжку ходила, аби потрапити на імпрези, які відбувалися в Парку культури і відпочинку ім. Б.Хмельницького. Тепер на цій бляшці можна написати: «Колись тут була стежка».
Ох, ці ремонти... Такі картинки - не дивина, їх бачать чимало мешканців Львова, поволі запитуючи лише одне: «Чому профілактично-ремонтні роботи проводяться за несприятливих погодних умов?» Тут же сусіди сусідам розповідають про те, що земляні роботи у мряку, дощ роблять лише тому, бо за це більше платять робітникам (адже це праця у несприятливих умовах, яка оплачується дорожче).
Прикро, бо за мокрої погоди усі ремонтні роботи майже завжди - коту під хвіст. Усі розуміють, коли нагальна потреба поремонтувати - то це просто необхідно зробити, але коли нагальної потреби немає?..
Міські «ляпи» - 1 читайте тут.