"Надра Банк" полегшує умови сплати кредитів
Для відновлення нормального режиму сплати кредитів тимчасова адміністрація з працівниками "Надра Банку" розробила цілий ряд пропозицій для позичальників банку, як фізичних осіб, так і підприємців. Про це сьогодні, 24 березня, під час прес-конференції у Львові повідомила тимчасовий адміністратор банку Валентина Жуковська.
В.Жуковська прокоментувала ZAXID.NET: "Ми зробили тестування наших спеціальних пропозицій - опитали велику кількість наших позичальників, як вони поставляться до наших спеціальних пропозицій. Дуже позитивний відгук має можливість переведення валютного іпотечного кредиту у гривневий. До 70% опитаних клієнтів хотіли б цим скористалися. Позитивний відгук отримала можливість пролонгувати кредит, бо це зниження навантаження. Пролонгування кредиту та можливість оплачувати лише відсотки, без тіла кредиту, клієнти дуже позитивно сприйняли . До 100% хотіли б цим скористатися".
Щодо переводу іпотечних валютних кредитів у гривневі, В.Жуковська зазначила: "Перевід пропонується за пільговим курсом - 7,95 - 6,95 грн/ дол. 6,95 - це для позичальників, які достроково погасили певну частину кредиту".
В.Жуковська додала: "Банк не зацікавлений відкривати судові справи, займатися вилученням заставного майна. Ми розраховуємо на компроміси. Ми зацікавлені, щоб люди, які взяли кредити, могли таки реалізувати свою мрію. Банк надав на 990 млн. дол. іпотечних кредитів. Це кредити на придбання одно-, двокімнатних квартир, середня вартість - 57 тис. дол., терміном 25-30 років. Їх брали звичайні люди, молоді сім’ї. Вони можуть реалізовувати свою відповідальність, таку, яку можливо знести. Це крок банку назустріч клієнтам".
Для клієнтів, що без проблем обслуговують кредит, введено програму лояльності - зниження на 0,25% відсоткової ставки кожних півроку. По кредитах на автомобілі відбувається зниження кредитних ставок. Також на численні звернення клієнтів, "Надра Банк" відкрив можливість для фізичних осіб та фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності спеціальну пропозицію "Кредит споживчий під заставу майнових прав за договором банківського вкладу (депозиту)", що дозволяє позичальникам здійснювати погашення кредитної заборгованості за рахунок коштів з їх депозитних рахунків.
У той же час, за інформацією В.Жуковської, є позичальники, які самі звертаються до банку й кажуть, що не в змозі платити кредит навіть на пільгових умовах, і просять посприяти у реалізації заставного майна. Для цього у банку створена інформаційна база заставного майна, добровільно виставленого на продаж позичальниками. "До речі, таких звернень найбільше з Західної України. Я не кажу, що це масовий процес. Угод по реалізації заставного майна є на сьогодні лише 10, але й таке є", - зазначила вона.