Томенко: При персональному голосуванні мовний закон не пройде
Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко переконаний, що за умови персонального голосування депутатів Рада ніколи не ухвалить мовний закон.
Микола Томенко назвав цілком очевидним, що сумнозвісний законопроект про мови є передвиборчою технологією. «Результати соціологічних досліджень підтверджують, що сьогодні мовне питання не є пріоритетом суспільства», - сказав він сьогодні в ефірі на радіо «ЕРА-Fm».
За словами віце-спікера, це питання «з одного боку є пріоритетом правих політичних сил в Росії, а з іншого – передвиборчою технологією Партії регіонів», повідомила прес-служба Томенка.
Віце-спікер також додав, що даний законопроект є дилетантським та був підготовлений без урахування думки експертів і фахівців у цьому питанні. Він пояснив, що про це свідчить той факт, що Науково-експертне управління Верховної Ради, де професійні юристи, які не працюють на опозицію чи владу, а працюють на парламент, підготувало документ на 15 сторінок, в якому переконливо довело, що даний проект закону має неконституційний характер, починаючи з його назви і закінчуючи загальною ідеологією. «Адже цілком очевидно, що ідея з так званими регіональними мовами – це європейська ідея, яка стосується захисту мов меншин Європи, що перебувають під загрозою вимирання», - зазначив політик.
Микола Томенко підкреслив, що «якщо парламент ухвалить цей передвиборчий, антиконституційний та антиукраїнський проект закону, то через якісь кілька десятків років саме українська мова опиниться під загрозою вимирання».
Підсумовуючи, віце-спікер назвав досить високою вірогідність ухвалення документа. Водночас він додав, що «якщо б була виконана конституційна норма особистого голосування, то у парламентської більшості не було б жодного шансу на його прийняття».
«Багато депутатів навіть з Партії регіонів проти даного законопроекту і під час розгляду вони будуть відсутні у сесійній залі, а їх картки проголосують. Я вже не кажу про депутатів з групи «Реформи заради майбутнього» та позафракційних», - зауважив М.Томенко. «Тому якщо забезпечити виконання норми персонального голосування, то даний законопроект не буде ухвалений», - додав він.