ЄС глибоко розчарований рішенням Вищого суду в справі Тимошенко
Європейський Союз глибоко розчарований у зв’язку з ухваленим рішенням за касацією екс-прем’єра Юлії Тимошенко в «газовій справі».
«Ми з жалем відзначили рішення Вищого спеціалізованого суду України. Ми глибоко розчаровані наслідками поточної ситуації, коли два важливі лідери опозиції не зможуть узяти участь у майбутніх парламентських виборах, коли суд не поважає міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого процесу», – заявив у середу в Брюсселі представник Європейської Комісії Майкл Манн.
Він знову наголосив на «важливості для української влади зробити конкретні кроки, щоб вирішити системні проблеми судової системи, а також вибіркового правосуддя, зокрема справ Тимошенко, Луценка та інших», а також не допускати повторення таких ситуацій у майбутньому.
«Ми також із занепокоєнням сприйняли новий вирок щодо Луценка. Ми й надалі пильно стежитимемо за розвитком ситуації, пов’язаної зі справами стосовно Тимошенко, Луценка та інших», – сказав Манн.
Додамо, що міністр Великої Британії у справах Європи Девід Лідінгтон заявив, що у Великій Британії розчаровані тим, що Вищий спецсуд залишив чинним вирок Юлії Тимошенко від 11 жовтня 2011 року.
Нагадаємо, 29 серпня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив у силі вирок Тимошенко в «газовій справі», згідно з яким її засуджено до 7 років позбавлення волі.
Додамо, вищий цивільний і кримінальний суд 8 лютого відкрив провадження за касацією Тимошенко на її вирок.
23 грудня 2011 року Апеляційний суд Києва підтвердив законність рішення Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення влади під час укладення газових контрактів з Росією.
Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі.
Суд також задовольнив позов НАК «Нафтогаз України» до Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.
Раніше адвокати Тимошенко не виключали, що відмова спецсуду стане підставою для їх звернення до Європейського суду з прав людини.
Нагадаємо, ЄСПЛ 28 серпня 2012 року провів публічні слухання справи "Тимошенко проти України". Після публічних слухань суд продовжить свою роботу у закритому режимі, а рішення буде оголошено на більш пізньому етапі. За її словами, це може бути через 1,5 - 2 місяці. Вона також повідомила, що позиція українського уряду в Страсбурзі була слабка.