Західна преса аналізує вибори в Україні
Помаранчева опозиція тримається, незважаючи на величезну владу партії Януковича, пише італійська газета "Il Legno Storto". Видання говорить про ряд порушень в процесі виборів в Україні і звертає увагу на те, що результати можуть бути сфальсифіковані.
"Результати виборів можуть змінитися після остаточного підрахунку голосів, а також через можливі махінації. Під час виборів міжнародні спостерігачі виявили поширені випадки продажу голосів і випадки втручання в процес голосування на виборчих дільницях", - йдеться в матеріалі, повідомляє ТСН
Il Legno Storto пише, що про порушення на виборах заявили всі учасники виборів, окрім партії влади. "Тільки Партія регіонів нікого не звинуватила в обмані. Більш того, прем'єр-міністр Микола Азаров підкреслив, що вибори пройшли без порушень під поглядами іноземних спостерігачів", - відзначає видання.
Інше італійське ЗМІ La Stampa не зміг обійти стороною результат партії "Україна - вперед!", другим номером якої є Андрій Шевченко. "Колишній чемпіон, гравець футбольного клубу "Мілан" Андрій Шевченко, як і багато його колег в італійському клубі, не зміг встояти перед спокусою і поринув у політику. Чи увінчаються надії Шеви успіхом, стане зрозуміло в понеділок. Аналітики дуже в цьому сумніваються", - пише Стефано Граціолі у своєму матеріалі.
Польські ЗМІ вже розглядають варіанти можливої коаліції в Раді. "Польське радіо" припускає, що більшість можуть сформувати опозиційні партії. "На цих виборах крім Партії Регіонів є ще один сильний гравець, а саме, лідер партії "УДАР" Віталій Кличко, якого називають темною конячкою української парламентської компанії 2012. Якщо він зробить все, щоб створити коаліцію з опозиційними партіями, то не виключено, що його політична сила сформує коаліцію і в парламенті. Це докорінно може змінити політичну ситуацію в Україні", - сказала відома польська публіцистка Марія Пшеломєц в ефірі польського радіо.
А от американське видання "The New York Times" у своєму матеріалі особливу увагу приділяє високому результату на виборах 2012 ВО "Свобода". "Найдивовижнішим результатом недільного голосування стало посилення підтримки ультранаціоналістичної правої партії "Свобода", яка вперше може створити свою фракцію в парламенті. Посилення позицій партії багатьох аналітиків застало зненацька. Схоже, що частково це стало реакцією на закон, що підвищує статус російської мови, який протягнула через парламент Партія регіонів і який викликав обурення багатьох жителів, які розмовляють українською мовою, особливо в західній частині країни", - пише видання.
Результати партії також продемонстрували зростаюче розчарування багатьох українських виборців всім відомими політиками країни, серед яких Янукович і позбавлена можливості балотуватися Тимошенко, резюмує автор в матеріалі.
Інше американське видання "Financial Times" також особливе місце в своєму матеріалі приділяє націоналістам. "Жахіттям для ізраїльської преси став результат "антисемітської" партії "Свобода", - пише газета. Видання зазначає, що вибори показали бажання українського народу до змін, і називає їх іспитом для України. Якщо вибори виявляться недемократичними, відносини Києва з ЄС можуть погіршитися, нагадує ЗМІ.
На підтвердження слів американського журналіста, висловлює свою стурбованість результатом партії Тягнибока також й ізраїльська преса. "Антисемітська партія під назвою "Свобода" буде ґрунтовно представлена в українському парламенті", - тривожиться ізраїльська "Haaretz". "Свобода", яка дотримується вкрай націоналістичних і антисемітських поглядів, крім того, виступає проти співпраці з Росією, підкреслює автор. Проти лідера партії Олега Тягнибока було подано кілька скарг за расистські і антисемітські висловлювання: зокрема, він говорив, що Україною управляє "москальско-жидівська мафія".
Німецька преса традиційно зацікавилася результатом на виборах політичної сили Віталія Кличка "УДАР". "Deutsche Welle" у своєму матеріалі висловлює здивування стриманою реакцією Кличка на успіх його партії. "У виборчому штабі "Удару" на вулиці Горького увечері 28 жовтня музика не грала, ніхто не відкривав пляшки з шампанським і не обнімався зі сльозами на очах. Коли в 20 годин за київським часом українське телебачення оголосило дані эксит-полів, у штабі партії було тихо. Адже партія Кличка має право радіти. Вона вперше брала участь в парламентських виборах і становила серйозну конкуренцію Партії регіонів і Об'єднаній опозиції "Батьківщина", - пише видання.
Газета також аналізує можливу коаліції "Удару" з "Батьківщини" та "Свободою". "Союз "Удару" з Об'єднаною опозицією і "Свободою" навряд чи буде легким, якщо взагалі можливим. Кличко на відміну від "Батьківщини" і "Свободи" до виборів не став підписувати коаліційну угоду, за що зазнав різкої критики з їх боку. Особливо жорсткі вислови дозволяли собі націоналісти. Їх лідер Олег Тягнибок, наприклад, засумнівався в тому, що в партії Кличка "справжні українці", - відзначає газета.
Інше німецьке видання "Süddeutsche Zeitung" публікує статтю українського письменника Андрія Куркова. "Правляча партія, будучи не в змозі висунути нові політичні ідеї і відчуваючи нелюбов народу, підійшла до цих виборів з більшою фантазією, ніж будь-яка інша до цього, - стверджує письменник. - Але опозиційні партії відчули це і вирішили об'єднатися в коаліцію". Не обходить Курков стороною і колишнього президента Віктора Ющенка. "Не всі поспішили приєднатися до нової опозиції, як це зробив лідер партії УДАР, чемпіон світу з боксу Віталій Кличко, - розповідає автор. - А партію колишнього президента країни Віктора Ющенка, який вважає себе єдиним опозиційним політиком, не керованим з Кремля, взагалі не запросили, злякавшись, що виборці відвернуться від політичного невдахи".
Головне, вважає він, що докорінно змінився менталітет українців. Багатьом в Україні вже давно стало зрозуміло, що країні потрібен новий старт".
Нагадаємо, в Україні 28 жовтня відбулись вибори народних депутатів України. Про порушення з перших уст, які ZAXID.NET отримав на «гарячу лінію», читайте тут.
Соціологія на ZAXID.NET: дані екзит-полів, які оприлюднили 5 основних соціологічних служб дивіться тут. Як Україна голосувала по регіонах – дивіться тут.