Посли США і ЄС три години говорили з Луценком
Посол США Джон Теффт та голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінській доповідатимуть урядам своїх країн про результати зустрічі з екс-главою МВС України Юрієм Луценком у Менській колонії (Чернігівська обл.).
"Думаю, що я і посол Томбінській доповімо своїм урядам інформацію про його стан здоров'я і про те, про що ми розмовляли", - повідомив американський посол Д. Теффт після відвідування Ю.Луценка у понеділок в колонії.
Він нагадав, що американська сторона неодноразово заявляла про те, що кримінальні справи проти Ю.Луценка є прикладом вибіркового правосуддя і це необхідно зупинити шляхом звільнення опозиційного політика.
У свою чергу посол ЄС Я.Томбінській додав, що Євросоюз буде й далі уважно стежити за цією ситуацією, особливо в юридичному аспекті, зокрема, як розглядатиметься касація на вирок справи Ю.Луценка, і як Україна виконуватиме рішення ЄСПЛ.
Як повідомили тюремники, зустріч тривала понад 3 годин.
Нагадаємо, 27 лютого 2012 року Печерський райсуд Києва визнав Ю.Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі. Екс-міністра затримали 26 грудня 2010 року, з того часу він перебував у Київському СІЗО. 31 серпня Ю.Луценка етапували до Менської колонії в Чернігівській області для відбування покарання.
Крім того, 17 серпня Печерський районний суд Києва визнав Ю.Луценка винним у недбальстві під час продовження оперативно-розшукових заходів щодо водія В.Давиденка і засудив до двох років обмеження волі.
Захист Ю.Луценка подав апеляцію на цей вирок, і екс-міністр був присутній на засіданнях суду. На цей час його перевели до Київського СІЗО. 22 листопада Апеляційний суд Києва залишив у силі цей вирок.
3 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ — він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини в справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністра визнано політичним в'язнем. 19 листопада Європейський суд з прав людини залишив у силі рішення у справі екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, відхиливши відповідний запит українського уряду.