Повітряне командування "Захід" просить присвоїти йому ім’я Петра Франка
До депутатської фракції ВО "Свобода" у Львівській міській раді звернулося керівництво Президії Зборів офіцерів управління повітряного командування "Захід" з проханням виступити з ініціативою і прийняти відповідне рішення щодо присвоєння до Дня незалежності України та Дня авіації (25 серпня 2007 року) повітряному командуванню "Захід" Повітряних Сил Збройних Сил України почесного найменування "Повітряне командування "Захід" імені Петра Франка".
Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі обласного осередку ВО "Свобода", беручи до уваги звернення Президії Зборів офіцерів повітряного командування "Захід", фракція ВО "Свобода" у Львівській міській раді також пропонує затвердити проект пам'ятної дошки на військовій частині А0780 за адресою: м. Львів, вул. Лисенка, 12, де у 1918 році був сформований 1-й Галицький полк ім. Князя Льва Української Галицької Армії, стрільці якого проявили мужність і героїзм у боях за Українську Соборну державу.
Петро́ Франко́, син Івана Франка, народився 21 червня 1890 в с. Нагуєвичах біля Дрогобичa; закінчив Львівську політехніку; співзасновник Пласту; член НТШ.
З 1914 року в ступені поручника командує сотнею Леґіону УСС. Після Листопадового Зриву П.Франко очолив авіаційний відділ державного секретаріату військових справ, а водночас його призначили командиром летунського відділу УГА. Власне, Петро Франко створив і розбудував авіацію УГА, яка дислокувалася в Красному (тепер - селище міського типу Буського району). Напередодні відступу УГА з Красного 21 травня авіаційна частина на чолі з П. Франком поділялася на три сотні та мала близько 50 літаків (із них 20 бойових). Крім 16 пілотів-галичан, Петрові Франку вдалося завербувати для служби австрійських пілотів.
У 1931-1936 році Петро Франко працює старшим науковим співробітником у науково-дослідному Інституті прикладної хімії в Харкові. Автор 36 зареєстрованих винаходів, переважно з галузі переробки молока. У 1936 до 1939 року учителює в гімназіях у Львова та Яворова. Між тим, в 1937 році, видає працю "Іван Франко зблизька".
З початком радянсько-німецької війни у червні 1941 р. вивезений радянською владою зі Львова. Загинув 28 червня 1941 року при спробі втечі на станції Прошова коло Тернополя з поїзда, яким Петра Франка разом із дружиною радянські солдати намагалися вивезти на схід. За іншими даними, загинув в катівнях НКВС влітку того ж року.