Заради порятунку дітей вулиці у Львові хочуть створити мережу громадських спортзалів
Львівський журналіст Влад Якушев виступив з відкритим листом до громади Львова, в якому намагається привернути увагу до дітей-сиріт, дітей із малозабезпечених сімей, дітей вулиці. На його думку, порятунком для цих дітей можуть стати спортивні заняття. Тому журналіст пропонує створити соціальну мережу громадських спортивних залів.
Лист подаємо повнотекстово:
"Шановні львів’яни!
Хочу привернути вашу увагу до дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей вулиці. Вони позбавлені уваги, тому курять, п’ють, вживають наркотики, грабують перехожих. Вони злі, жорстокі та небезпечні. Вони такі, бо не мають грошей на повноцінне життя та щасливе дитинство.
Державні служби не справляються з проблемою, отже, допомогти цим дітям повинні ми - громада міста.
Один зі способів забрати проблемних дітей з вулиць - спорт. Переважна більшість наявних спортивних секцій платна, отже, вони закриті для дітей, в яких немає грошей. Але цілком реально створити в місті мережу секцій, у яких діти могли б займатись безкоштовно. Зробити це набагато простіше, ніж здається на перший погляд.
У Львові є велика кількість спортивних комплексів, зали яких пустують. Львівські інститути та університети мають великі спорткомплекси, спортзали яких зайняті лише частково - у певний час. Пропозиція моя наступна - скласти перелік спортивних залів, які пустують, і список залів, у яких можна проводити заняття у вільний від інших тренувань час, і створити на базі цих залів безкоштовні групи для наших дітей. У таких групах змогли б займатись діти - всі, без виключення: діти різних вікових категорій, діти-сироти та діти з повних сімей. У цих секціях ніхто не запитував би дитину про походження, соціальний статус чи повноту кишені батьків.
Тренувати дітей у цих групах зможуть громадські тренери - викладачі фізкультури та просто небайдужі львів’яни, які займаються спортом і мають бажання здійснювати спортивно-виховну роботу з дітьми.
Я впевнений, що в такий спосіб ми зможемо різко знизити рівень дитячої наркоманії, алкоголізму та злочинності. Це наш шанс виростити покоління здорових дітей.
Створення подібної соціальної мережі громадських спортивних залів справа не проста, тому я прошу в Вас, шановні львів’яни, допомоги. Я звертаюсь до керівників міста та області, чиновників та бізнесменів, політичних партій та громадських організацій, небайдужих львів’ян. Якщо ви можете допомогти організувати таку соціальну мережу громадських спортивних залів - зробіть це. Якщо ви знаєте про спортивний зал чи приміщення, які не використовуються, повідомте про нього. Потрібні тренери, які на початках готові тренувати безкоштовно; потрібні гроші для того, щоб в подальшому платити громадським тренерам зарплату, яка підтримає громадських тренерів матеріально та дозволить присвятити нашим дітям більше часу; потрібні лікарі, які будуть обслуговувати спортивні секції та психологи, які будуть робити висновки, чи може тренувати дітей людина, що хоче стати громадським тренером. Потрібне приміщення, звідки буде здійснюватись координація роботи зі створення громадської мережі, та персонал, який буде обслуговувати це приміщення. Потрібна підтримка проекту на рівні влади міста, області, а у перспективі - і на всеукраїнському рівні.
Можливо, на перший погляд моя пропозиція звучить наївно та утопічно, але якщо громада Львова підтримає її, утопія стане реальністю. Наразі мені вдалося зацікавити спортом 15 дітей з району Політехніки. Це так звані проблемні діти, діти з малозабезпечених сімей - діти вулиці. Я почав водити їх у спорткомплекс "Львівської політехніки", де займався з ними спортом - загально зміцнювальні вправи, дихальна гімнастика, самооборона. З доброї волі викладачів спортивної кафедри політехніки ми позаймались у спорткомплексі більше місяця, але нещодавно один з вахтерів спорткомплексу ненав’язливо натякнув мені, що з дітей треба зібрати гроші за тренування і "поділитись". Я пояснив, що ці діти не мають грошей. Тоді мене відправили до завідувача цієї спортивної кафедри Віктора Максимовича Корягіна, який заборонив мені приводити дітей до спорткомплексу. Я пішов на прийом до ректора НУ "Львівська політехніка" пана Бобало Ю.Я., пояснив суть справи і віддав листи-прохання від депутатської комісії молодіжної політики, спорту і оздоровлення, та ГО “Разом", які також містили прохання, надати дітям з малозабезпечених сімей можливість безкоштовно займатись спортом.
Пан Бобало обіцяв допомогти, але минуло понад півтора місяця, а в Політехніці так і не зробила кроків нам на зустріч.
Я зазнав невдачі, бо діяв сам, без Вашої підтримки. Зараз ідею створення соціальної мережі громадських спортивних залів вже підтримала ГО "Разом". Я чекаю і на вашу підтримку. Можливо разом нам вдасться зробити більше.
З радістю прийму всі поради та пропозиції.
Моя електронна пошта: nedoumenie@rambler.ru
Телефон: 80677854190
З повагою
Журналіст Влад Якушев".