Комітет Ради підтримав законопроект щодо хімічної кастрації та реєстру педофілів

Проект закону розглянули після того, як електронна петиція про захист дітей від сексуального насильства набрала необхідну кількість голосів

Комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України ухвалити законопроекти щодо покарання педофілів. Про це інформує прес-служба Національної поліції.

Повідомляється, що проект закону розглянули після того, як електронна петиція про захист дітей від сексуального насильства набрала необхідну кількість голосів на сайті Верховної Ради.

У проекті закону, згідно з петицією, йдеться про те, що реєстр буде «напівзакритим» і сприятиме недопущенню у дитячі заклади осіб із судимістю за сексуальне насильство над дітьми.

«Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мінюст. Право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники дитячих закладів», – зазначають в петиції.

Крім того, законопроект передбачає хімічну кастрацію, яку автори закону визначають як «введення медичних препаратів в організм людини, які знижують статевий потяг і діють протягом певного часу».

«Це не покарання, а добровільний захід медичного характеру, передбачений для осіб, які: 1.Вчинили особливо тяжкий статевий злочин проти дитини 2. Мають поставлений психіатрами діагноз – педофілія», – ідеться в петиції.

Своєю чергою, як повідомляється на сайті Комітету Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, у першому читанні та в цілому Раді рекомендовано ухвалити законопроект №6607 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього)».

Законопроектом пропонується посилення кримінального покарання за такі злочини, зокрема збільшити санкції, за зґвалтування дитини до 14-ти років, від 12-15 років (нині 8-15 років). Водночас за повторне вчинення такого злочину пропонується передбачити довічне позбавлення волі. Також довічне пропонується для тих, хто вчинив зґвалтування дитини і раніше був засуджений за статеві злочини проти дітей. При цьому проектом передбачається неможливість умовно-дострокового звільнення для засуджених за особливо тяжкі статеві злочини проти дітей, а також неможливість більш м'якої відбувної частини покарання, якщо особа була засуджена за тяжкі злочини цієї категорії.

Окрім того, законопроект пропонує запровадження хімічної кастрації для педофілів. При цьому такі заходи медичного характеру можуть бути застосовані лише на підставі добровільного звернення засудженого, за рішенням суду і за наявності відповідного висновку судово-психіатричної та судово-медичної експертиз.

Також у першому читанні та в цілому як закон комітет рекомендував ухвалити законопроект №6449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості». Цей закон теж передбачає запровадження реєстру педофілів, але хімічну кастрацію визначає як примусовий захід.

Крім того, комітет рекомендував ухвалити за основу проект закону №6151 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканості малолітнього (малолітньої)», який також передбачає примусову хімічну кастрацію педофілів, але водночас у ньому відсутні норми щодо запровадження відповідного Єдиного реєстру.

Згаданий реєстр, держателем якого пропонується визначити Міністерство юстиції, є електронною базою даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітньої особи.

Як інформував ZAXID.NET, раніше е-петиція з вимогою ухвалення закону про реєстр педофілів набрала 25 тис. голосів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук