Львів готовий взяти будинки Міноборони в обмін на компенсацію, - Садовий
Львівська міська рада звернулася до Міністерства оборони України щодо ремонту, взяття на баланс і навіть у комунальну власність житлових будинків, які перебувають у власності Міністерства оборони та подала перелік об’єктів, які в обмін місто хоче отримати місто. Про це сьогодні розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
«Ці будинки не просто в аварійному, а в критично аварійному стані. Міністерство оборони залишає це напризволяще. Ми звернулися до міністра, щоб оцінити той об’єм ресурсу, необхідного для ремонту, щоб міністерство дало нам розуміння, а яким ресурсом це покривати? Минулого тижня я мав телефонну розмову з міністром. Він погодився, що необхідно якомога швидше, аби свою роботу розпочала комісія», - сказав мер.
Андрій Садовий розповів, що у міста є чіткі пропозиції, що Міністерство оборони повинно передати як компенсацію. «Якщо міністерство погодиться, то ми вирішимо це питання. Мережі ми, звичайно, будемо ремонтувати, але хтось за все це повинен платити», - сказав він.
За словами мера, йдеться про території, необхідні для розвитку міста. До прикладу, на вул. Авіаційній, де розміщена АТП-1. «Ми неодноразово просимо. Зараз те приміщення не використовується», - додав мер.
За словами Андрія Садового, також мова йде про частину між вулицями Шевченка і Городоцькою. «Нам важливо, щоб ця територія була для розвитку міста, там можна було б планувати розміщення великого конференц-центру для міста», - зазначив він.
Як інформував ZAXID.NET, раніше мер запевнив, що комунальні підприємства Львова готові обслуговувати будинки КЕВ (квартирно-експлуатаційного відділу), що перебувають на балансі Міноборони.
Нагадаємо, на балансі КЕВ м. Львова (БУ № 4) перебувають ЦТП на вул. Стрийській, 53а, 59а, 63а, бойлерна на вул. Гашека, 17 та 4 км теплових мереж. Вказані об’єкти знаходяться в аварійному стані, що призводить до постійних поривів та значних втрат теплоносія в магістральних мережах ТЕЦ-1.
Особливо критичним є технічний стан теплових мереж опалення та гарячого водопостачання. Крім того, обладнання ЦТП є енергозатратним та фізично зношеним.
Виникнення постійних аварійних ситуацій призводить до неякісного надання послуг з опалення та гарячого водопостачання 31-го житлового будинку на вул. Стрийська-Гашека-Максимовича.
У 2009 році БУ № 2 КЕВ м. Львова було укладено з ЛМКП «Львівтеплоенерго» договір на обслуговування теплових мереж на вул. Стрийській-Гашека-Максимовича з подальшим відшкодуванням відомством витрат теплопостачальному підприємству за виконання аварійних ремонтів та заміни трубопроводів.
З цього часу ЛМКП «Львівтеплоенерго» було ліквідовано понад 60 поривів на теплових мережах БУ-4 КЕВ м. Львова, зокрема 12 поривів за поточний опалювальний період. Заборгованість КЕВ перед теплопостачальним підприємством за виконані роботи становить 200 тис.грн., а також 592,0 тис.грн. – за технічне обслуговування обладнання трьох центральних теплофікаційних пунктів та бойлерної.
Зокрема, у березні 2013 року ліквідовано 3 аварії на мережах гарячого водопостачання КЕВ м.Львова - 06, 12, 20 березня 2013р. 21.03.2013р. ЛМКП Львівтеплоенерго завершило ремонтні роботи з ліквідації пориву та після запуску стався порив в іншому місці.
Відповідно до виготовленої за кошти міського бюджету проектно-кошторисної документації вартість робіт з реконструкції вказаних об’єктів становить 28,3 млн грн.