Львівська облрада погодила проект «сланцевої» угоди
Сьогодні, 3 жовтня, депутати Львівської обласної ради погодили проект Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Олеська між компанією «Шеврон Юкрейн Б.В.» та ТОВ «Надра Олеська». За відповідне рішення проголосувало 66 депутатів.
Зазначимо, що перед голосуванням у Львівській облраді виступив Міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький і директор економічного департаменту Львівської ОДА Денис Шмигаль. Під час свого виступу у Львівській облраді міністр зазначив, що гідророзриви є традиційною практикою при добуванні нафти і газу в Україні вже впродовж 50 років, і це не призводило до екологічних лих. Також урядовець запевнив, що компанія Chevron дбає про свою репутацію, і не припустить виникнення проблем, оскільки може понести через них значні фінансові втрати.
Окрім того, Едуард Ставицький зазначив, що іноземна компанія вкладає в ті населені пункти, де працює, кошти, і вже навіть в Україні будує дороги. Також міністр звернув увагу на те, що для інвестора створені дуже сприятливі умови, адже це вперше в Україну приходять такі значні інвестиції. «Ми з вами творимо історію», - наголосив він. Згідно з рішенням, яке проголосували депутати, Львівщина делегує своїх представників до складу постійно діючої Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції. За пропозицією Олександр Ганущина, йдеться про представників кожної фракції, а також голову Львівської облради Петра Колодія і його заступників. Зазначимо, що депутати не підтримали жодної пропозиції до проекту рішення, яке внесла фракція «Свободи», однак проголосували за низку пропозицій Олександра Ганущина.
Додамо, що раніше у фракціях НРУ і УДАРу стверджували, що в існуючій редакції угоду підтримувати не можна.
Нагадаємо, нещодавно тижневику газети «Експрес» вийшла публікація, де йшлося про те, що партійці ВО «Свобода» вимагали від компанії «Chevron» 450 мільйонів доларів за підтримку видобутку вуглеводнів на Олеській площі. Регіональний директор компанії Chevron Пітер Кларк надіслав до Львівської обласної ради листа. "Підкуп будь-якого чиновника в будь-якій країні заборонений політикою Chevron", - йдеться у листі. Тим часом, у листі не було прямого заперечення озвученої інформації, що «свободівці» вимагали в компанії Chevron кошти.