Львівські авіадиспетчери показали журналістам, як та де працюють

Хто пильнує безпеку у небі?

СуспільствоВікторія Іваскевич, 20 жовтня 2016, 21:12 2174 0

20 жовтня – Міжнародний день авіадиспетчера. Журналісти «Головних новин Львова» завітали до Львівського районного диспетчерського центру. Тамтешні працівники за зміну пильнують десятки літаків – від злету до посадки. А від їхньої професійності не рідко залежать життя екіпажу та кількох сотень пасажирів.

У Львівському РКЦ спостерігають за небом восьми областей. Диспетчери працюють у три зміни – по 15 людей у команді. Це керівник польотів (головний зміни), його заступник та 13 диспетчерів. Кожен з них має свою зону відповідальності.

«У нас сектор відповідальності над Західним регіоном, всі західні області, він визначений кордоном, – показує на своєму моніторі диспетчер Ірина Олеськів. – На даний час в секторі знаходиться чотири повітряні судна. До прикладу «Air France» – він безпосередньо підходить до Львова».  

Працівники пильнують за позначками на своїх екранах – це повітряні судна, їхні номери, координати, швидкість та висота польоту. За добу таких над Львовом проходить близько чотирьохсот. Переважно – це транзитні літаки.

Але і вони часом потребують допомоги диспетчерів. Найчастіше клопотів завдає погода.

«Зараз, наприклад, по всьому району польотної інформації почалась турбулентність - від легкої до помірної, – розповідає Ірина Олеськів. –  І повітряні судна просять про зміну рівнів польоту, тому що їм не дуже комфортно летіти. А в літній період – це грози».  

З тими ж літаками, що мають зліт або посадку у місті, працюють кількома поверхами вище. У вежі диспетчери навіть не сідають. Кажуть, так їм краще видно свою зону відповідальністі.

«Я повинна дати дозвіл екіпажу на зліт, на посадку, на заняття смуги, на звільнення, на вхід в повітряний простір. на вихід з нього, ці всі моменти я як диспетчер вежі, я повинна керувати. я за них відповідаю», — розповідає диспетчер вежі Львівського аеропорту Світлана Крилова.

Кожен літак тут проводжають та зустрічають затамувавши подих. Адже ці люди розділяють відповідальність за безпеку із екіпажами літаків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук