Львівські лідери зарплат - банки та оператори мобільного зв'язку
"Навіть повна легалізація зарплат не вирішить проблему місцевих бюджетів та проблем міст. Варто започатковувати дискусію про підняття загального рівня зарплат", - заявив сьогодні, 14 листопада, під час засідання Львівського прес-клубу реформ перший заступник голови Державної податкової адміністрації у Львівській області Микола Князевич. Він пояснив, що за середньої зарплати 1300 грн, надходження від податку з доходів фізичних осіб до бюджету Львівської області становлять 1 млн 352 тис. грн. За його словами, "можна починати вирішувати не тільки соціальні питання, але й житлово-комунального господарства, питання доріг тощо", коли середня зарплата сягатиме 1 тис. євро, адже надходження від податку з доходів фізичних осіб у бюджет області становили б 7 млрд. 278 млн грн.
На думку М.Князевича, на Львівщині є передумови для такого збільшення зарплат. "Сьогодні ми маємо 25 великих підприємств із загальною кількістю 8 693 працюючих, які сплатили 104 млн грн податку з доходів фізичних осіб. У них вже сьогодні середня зарплата коливається від 3 тис. грн до 5,6 тис. грн, - поінформував він, і додав - Тобто, маємо базу, яку слід розвивати. Органам місцевого самоврядування слід подумати над регіональною програмою підняття середнього рівня зарплат".
"На жаль, сьогодні за рівнем середньої зарплати Львівщина не відповідає своєму економічному потенціалу. Якщо за рівнем збору податків область має 4 місце в Україні, то за рівнем зарплат - 12. Збільшення зарплат - це той локомотив, що може потягнути розвиток всієї економіки", - зазначив він. Перший заступник голови ДПА у Львівській області аргументував свою позицію й тим, що кількість зайнятих у середньому і малому бізнесі на Львівщині є висока.
Проте у ході дискусії М. Князевич уточнив, що згадуваних 25 підприємств-лідерів за рівнем зарплат на Львівщині - це банківські установи, підприємства мобільного зв’язку, підприємства видобувної, газової галузей, окремі бюджетні установи.
Тим часом голова Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес заявив, що економічна політика не стимулює сьогодні росту зарплат зайнятих у малому і середньому бізнесі. "Якщо колись Львівщина була серед лідерів за кількістю суб’єктів підприємницької діяльності, то сьогодні ми "скотилися": маємо 380 СПД на 10 тис. населення, у той час як середньоукраїнський показник становить 470 СПД. Місцевій владі слід задуматися, чому це так, адже вона найперша зацікавлена в збільшенні зарплат, і, як наслідок, надходжень до бюджетів", - поінформував він. Причинами негативних тенденцій З.Бермес вважає, відтягування якісних реформ податкового та пенсійного законодавства на загальнодержавному рівні. З. Бермес додав, що "бізнес однозначно за підняття зарплат працюючим. Однак, щоб платити більше, треба мати в кишені більше. У той же час рівень доходів бізнесу сьогодні не зростає".