У львівських школах розпочався Тиждень безпеки дорожнього руху. Малюкам розкажуть, як правильно сідати в транспорт та переходити дорогу. Старшокласники ж будуть вчитись правильно їздити на велосипеді та надавати першу долікарську допомогу.
Замість однієї вчительки – аж четверо поліцейських. Крім зошитів, на уроці у другокласників іграшкові знаки та друковані зебри. Патрульні нагадують маленьким пішоходам, як не потрапити в пригоду на дорозі.
Фото патрульної поліції Львова
Не дочекавшись запитань, малюки наввипередки поспішають доповнити патрульних. Мовляв, вже багато знають про правила дорожнього руху.
«Не можна переходити дорогу там, де нема зебри, – каже другокласниця Оля. – Також не можна переходити дорогу на червоне світло».
Патрульні кажуть: про правила учням молодших класів розповідають і вдома, і в школі, тому знають дуже багато. І як правило, дуже обережно переходять дорогу.
«Ви знаєте, це частіше бувають дорослі, які ведуть дітей за руку. Насправді, дуже рідко діти перебігають вулицю в недозволених місцях, бувають, звичайно, різні випадки, але найчастіше їх тягнуть за руку дорослі», – розповіла інспектор патрульної поліції Віра Проців.
Та випадки бувають різні. Неуважність, погана погода та темрява можуть призвести до біди. Тож цей тиждень у львівських школах присвятять безпеці руху.
А от програма для старшокласників буде більш насиченою. Для них готують тренінги з велосипедної безпеки, фігурного водіння велосипеда та першої долікарської допомоги.
Так у місті сподіваються зменшити травматизм на дорозі. Адже від початку року у Львові вже сталося сім ДТП за участю дітей-пішоходів.