Львів’янин Олег Філевич у металі кує емоції і навіть французькі поцілунки
Коваль влаштував виставку «Великі та маленькі уважності»
Молодий митець-коваль Олег Філевич запрошує на виставку. «Великі та маленькі уважності» можна розглянути до 5 листопада в Академії мистецтв.
Чоловік любить уважно вдивлятися в довколишній світ. Не тільки у той видимий, а й у підсвідомий, що ховається поміж наших рухів, слів і поглядів. Тому його кована скульптура – своєрідний портал у себе.
«Помічаю за собою, що люблю дивитися, як горить вогонь. Із тих трьох речей, про які люди кажуть, що на них можна дивитися вічно, то вогонь, мабуть, моє найулюбленіше», – розповів митець Олег Філевич.
Зі звичайних швелерів, які використовують у машинобудуванні та будівництві, зі сталевих профільних труб, металевих прутків хлопець кує емоції. До прикладу, навіть французький поцілунок.
«Але, коли ця робота постала в металі, я зрозумів, що в мене не дуже вийшов поцілунок. І я почав друзів питати: а що ви тут бачите? З найсмішніших версій казали, що бачать старших жіночок, які завжди під під’їздами пліткують», – поділився спогадами коваль.
Часто Олега надихає аніме Міядзакі Хаяо. Потім його герої постають у металі. Це духи лісу, такий собі відгомін міфології.
«У мене є робота під назвою «Захисник». Це такий певний велетень, який охороняє від всяких небезпек малого персонажа. Це так би мовити «Дерево життя». А той малюк – його плід, який тільки народжується і виходить у самостійне життя», – пояснив Олег.
Чоловік вивчав художній метал у коледжі ім. Труша, а згодом – у Львівській академії мистецтв. Вчився у Ореста Івасюти та Аскольда Стернюка. А три роки тому з друзями організував творчу майстерню «Фон». І з того часу не раз був удостоєний відзнаками та преміями на ковальських фестивалях «Вакулафест» у Опішному чи «Металеве серце України» в Рівному.
«У мене є робота «Риба». Вона створена традиційними методами ковальства. Це коли кований метал без зварювання. Є лише склепування, затискання, прошивання. Я брав гарячий метал і розрубував, а після цього вставляв деталі і заклепував на гарячо», – додав Олег Філевич.
Уважно вдивитися у метал Олега можна до 5 листопада в галереї Академії мистецтв.