Мама львівського першокласника, який тероризував увесь клас, погодилася на співпрацю
На уроках присутній психолог, а решта учнів у понеділок мають повернутися за парти
У львівському ліцеї батьки не пускають дітей на уроки через першокласника, який б'є учнів. Хлопчик виливав до супу компот, обстригав однокласницям волосся, навіть помочився на однокласника. Це далеко не все, що накоїв першокласник у ліцеї ім. Івана Пулюя. Тож батьки інших дітей перестали пускати їх на навчання.
Батьки дітей, які навчаються разом із хлопчиком в одному класі, ще з початку навчального року не можуть дати ради з цією дитиною. Тому вирішили діяти радикально. Вже три дні 25 учнів не приходять на навчання.
«Ми попереджали багато разів, неодноразово були побої. Хлопчик побив не одного однокласника, в мого сина забирав гроші, неодноразово без дозволу дітей, без присутності дітей в класі могла якась річ зникнути – чи іграшка, чи їжа, чи солодощі», – розповіла Тетяна, мама першокласника.
Найбільше обурила батьків не поведінка дитини, а те, що його мама ніяк не реагувала на скарги. Директорка школи Ірина Хміль розповіла, що молода жінка виховує сина сама, працює на кількох роботах. Про те, щоби виключити дитину зі школи, ніколи не йшлося, розповіла директорка.
Йдеться про допомогу, на яку мама врешті погодилася. Тож тепер на уроках постійно буде присутній шкільний психолог.
«Важливо дитину навчити не тільки, як тут реагувати конструктивно, але також, як поводитися вдома, коли з друзями бавиться. Йому з емоціями важко справитися, коли він щось хоче, в нього є імпульс, але він не завжди знає, як зреагувати, не завжди правильно чинить. Своєю поведінкою він говорить, що він потребує допомоги, вона означає, що він із чимось не справляється», – пояснила шкільна психологиня Ірина Синицька.
Зараз вона вивчає поведінку дитини.
Та, попри нестерпну поведінку, хлопчик розумний та обдарований, навчання йому може датися легко, зізнаються вчителі. Директорка ліцею ім. І. Пулюя Ірина Хміль додала: «У цьому випадку працювати має не тільки наш психолог. Ми будемо звертатися до клінічного психолога, ми будемо просити допомоги і підтримки у психотерапевта, будемо пропонувати індивідуальну або інклюзивну форми навчання».
Уже в понеділок, 26 листопада, всі учні цього першого класу мають прийти на навчання. Сам хлопчик зізнався, що в школі йому просто нудно, тому і бешкетує. А наостанок пообіцяв: «Обіцяю бути чемним і буду радувати свою маму».