Мерія через суд скасує договори оренди із підприємцями, які обладнали незаконні АЗС

П’ятеро юридичних осіб встановили на орендованих ділянках незаконні автозаправні станції

СуспільствоОльга Гринько, 30 листопада 20184590
Мерія через суд скасує договори оренди із підприємцями, які обладнали незаконні АЗС
фото умовне
П'ятеро підприємців незаконно облаштували АЗС на орендованих ділянках

Юридичний департамент ЛМР звернувся до суду щодо розірвання договорів оренди з 5 юридичними особами, які обладнали незаконні АЗС. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

Зокрема йдеться про незаконні АЗС на вул. Хуторівка, вул. Зелена, 407, вул. Шевченка, 313, вул. Городоцька, 359, і вул. Садова, 2а.

«Станом на сьогодні ми маємо 5 юридичних осіб, які мають угоди на оренду земельних ділянок із Львівською міською радою. В угодах вказано відповідне цільове призначення ділянок, і за жодним із них не передбачено розміщення там заправок. Тому ми звернулися з позовом до Господарського суду Львівської області і Сихівського районного суду м. Львова про розірвання договорів оренди земельних ділянок у зв’язку з нецільовим використанням. По 4-х вже відкрито провадження, а по 1-ій ще чекаємо», — розповіла Гелена Пайонкевич, директорка юридичного департаменту ЛМР.

За словами Гелени Пайонкевич, двоє учасників процесу дали гарантії, що вони добровільно демонтують заправки. Мова йде про вул. Садову, 2а та вул. Зелену, 407.

Нагадаємо, у серпні цього року на одному із засідань виконавчого комітету ЛМР розглянули питання про незаконне функціонування АЗС, які виявили керівники районних адміністрацій Львова під час обстеження своїх територій. Міський голова дав доручення надіслати звернення в усі правоохоронні органи щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій через діяльність незаконних АЗС та вжити заходів для їх ліквідації, оскільки мова йде про незаконне функціонування об’єктів підвищеної небезпеки.

Також нещодавно департамент економічного розвитку ЛМР отримав відповідь від Головного управління ДФС у Львівській області на звернення щодо незаконної торгівлі нафтопродуктами. У ньому зазначено, що в межах повноважень фіскальною службою досліджується питання обігу неконтрольованої готівки від торгівлі на АЗС та відсутність реєстрації платника податків.

«Переважна більшість виявлених нелегальних АЗС підпадають під категорію «контейнерних» і були розміщені на території промислових і сільськогосподарських підприємств, платних стоянок, у гаражних кооперативах та у сільській місцевостях. Це дозволяється правилами роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затвердженими Постановою КМ України від 20 грудня 1997 р № 1442. Однак при цьому мають дотримуватися усі вимоги екологічної і пожежної безпеки, безпеки праці, інші технологічні, комунікаційні і архітектурні вимоги для об’єктів підвищеної небезпеки. Що як правило не відбувається.

Відсутність дозволів на розміщення і діяльність АЗС саме від Національної поліції, облавтодору, інспекції архітектурно-будівельного контролю, управління МНС та інших контролюючих структур — вказує на необхідність комплексного підходу до вирішення цього питання із залученням широкого кола компетентних правоохоронних органів, державних структур та органів місцевого самоврядування», — йдеться у листі.

Також у листі зазначено, що за результатами роботи тимчасових комісій щодо боротьби з несанкціонованими пунктами торгівлі паливно-мастильними матеріалами встановлено, що на даний час пункти несанкціонованої торгівлі пальним на вул. Збиральна, 2, вул. Сяйво, 12, вул. Кульпарківська, 151, вул. Кн. Ольги, 95, вул. Зелена, 252, вул. Водогінна, 2, вул. Рудненська, 8 — Гніздовського демонтовано.

Нагадаємо, на початку липня цього року Львівська міська рада скерувала листи у правоохоронні органи та інші державні структури щодо перевірки незаконного функціонування пунктів торгівлі паливно-мастильними матеріалами у Львові. Більшість компетентних органів перескерували листи від мерії у ГУ ДФС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук