Мінфін хоче запровадити податок на виведений капітал лише для малих та середніх підприємств
У разі, якщо законопроект міністерства ухвалить парламент, тоді новий податок сплачуватимуть до 98% всіх компаній в Україні
Міністерство фінансів України працює над проектом запровадження податку на виведений капітал для підприємств з оборотом до 200 млн грн. на рік, інформує «Інтерфакс-Україна».
«Повне запровадження податку на виведений капітал для всіх категорій дійсно призведе до втрат бюджету, це очевидно, ми порахували. Тому ми працюємо над фіскально-нейтральною моделлю для тих компаній, у яких оборот не перевищує 200 мільйонів гривень на рік», — заявила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова.
За її даним, таким чином новий податок будуть сплачувати до 98% всіх компаній в Україні.
«Ми на фінальній стадії, шукаємо порозуміння з нашими міжнародними партнерами», — зазначила Маркарова.
Раніше очільниця податкового комітету Ради Ніна Южаніна повідомляла, що парламент може розглянути законопроект про податок на виведений капітал 8 листопада.
Зазначимо, що податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво оподатковуватись не будуть..
Раніше Южаніна повідомляла, що депутати розглянуть законопроект про податок на виведений капітал після завершення переговорів з місією МВФ. Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, проте законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.