Мін’юст радить аліментним боржникам сплатити борги до 29 серпня, щоб уникнути нових штрафів

Починаючи з 29 серпня в Україні набувають чинності штрафи для тих боржників зі сплати аліментів, котрі не платили аліментів понад рік. Таким чином, такі боржники, якщо не сплатять боргів до цієї дати, додатково сплачуватимуть штраф у розмірі 20% від суми заборгованості. Ті ж, хто не платив аліментів два роки, платитиме 30% штраф, а з тих боржників, які не платили аліментів три роки, стягуватимуть додатково 50% штрафу від суми заборгованості, повідомив Урядовий портал.

Як пояснили в Міністерстві юстиції, якщо платник аліментів, який щомісяця має сплачувати аліменти в розмірі 2000 гривень, ухилятиметься від їх сплати протягом 1 року, то сума боргу становитиме 24 тис. грн. У зв’язку з цим на такого платника буде накладено штраф у розмірі 20% від цієї суми, а саме в розмірі 4 800 гривень (24000/100*20% = 4800 грн). Таким чином, загальна сума, що підлягатиме сплаті на утримання дитини, у випадку річної заборгованості становитиме вже 28 800 гривень.

Відтак у Мін’юсті закликали усіх, в кого є заборгованість зі сплати аліментів понад рік, сплатити борг якнайшвидше, адже після 29 серпня уже доведеться платити більше.

Нагадаємо, Верховна Рада посилила відповідальність за несплату аліментів 3 липня 2018 року. У свою чергу представниця уповноваженого Верховної Ради з прав людини Аксана Філіпішина заявила, що такі посилення штрафів становлять низку ризиків. Зокрема, більші штрафи для неплатників аліментів посилять боротьбу розлучених батьків за опіку над дітьми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук