МВФ не рекомендує піднімати мінімальну зарплату у 2010 році вище рівня інфляції
27 жовтня відбулася зустріч Постійного представника Міжнародного валютного фонду в Україні Макса Альєра з шістьма представниками керівництва Федерації профспілок України на чолі з головою ФПУ Григорієм Осовим. Попередньо представники Федерації профспілок України (ФПУ) провели пікетування Представництва Міжнародного валютного фонду в Україні, вважаючи, що МВФ, кредитуючи Україну, безпардонно втручається у її внутрішню соціальну політику.
За інформацією медіа-центру ФПУ, під час пікету ФПУ висловила категоричний протест проти спроб МВФ, інших міжнародних фінансових установ використати процес довгострокового кредитування України для руйнування національної системи соціального захисту населення.
"Федерація профспілок України констатує, що саме під впливом МВФ урядовці не так давно виступили з ініціативами обмежити пенсійні видатки, підвищити на 5 років пенсійний вік, зменшити удвічі пенсії працюючим пенсіонерам, жорстко обмежити ріст доходів громадян. В останніх зобов’язаннях президента, прем’єр-міністра України перед МВФ конкретно вказується про підвищення в 2,5 рази ціни на газ для населення, запровадження штрафів для сімей, що затримали оплату комунальних послуг, блокування схвалення Верховною Радою України будь-яких законів, спрямованих на підвищення мінімальної заробітної плати та пенсій. І це – в умовах високої інфляції, різкого підвищення цін на продовольчі та інші товари, зростання безробіття, неповної зайнятості, масштабного поширення бідності, – йдеться у повідомленні ФПУ. - Нещодавно Верховна Рада України фактично підтримала вимоги профспілок, підвищивши з 1 листопада мінімальну зарплату і прожитковий мінімум. Але МВФ вимагає від Президента України заветувати цей закон. Складається враження, що Президент, уряд України перестали приймати самостійні рішення і вже міжнародні установи диктують українській владі засади внутрішньої соціальної політики".
Тим часом, як інформує представництво МВФ в Україні, під час зустрічі із представниками ФПУ Макс Альєр пояснив, що ключовим елементом програми МВФ з Україною є захист купівельної спроможності зарплат та пенсій. Він підкреслив, що суттєва частка ресурсів, наданих МВФ Україні, була спрямована до державного бюджету на забезпечення своєчасної виплати урядом зарплат і пенсій. М. Альєр пояснив: "Програма передбачає зростання державних зарплат та пенсій у відповідності до зростання інфляції – що означатиме підвищення приблизно на 10%. Разом з тим, підвищення зарплат та пенсій понад рівень інфляції стало б непідйомним тягарем для державних фінансів".
За інформацією голови Секретаріату Президента України Віри Ульянченко, закон про підвищення соціальних стандартів опрацьовується у Секретаріаті, і поки що не вирішено, чи буде його ветувати Президент, як рекомендує МВФ.