МЗС обурене заявою Слідкому РФ про поширення своєї юрисдикції на Україну

СуспільствоОксана Руда, 3 вересня 20154940

Росія не має жодних підстав для застосування своєї юрисдикції на території України. Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України стосовно сьогоднішньої заяви Слідчого комітету РФ.

«Заяви Слідчого комітету Російської Федерації в черговий раз викликають обурення в Україні – вони не мають нічого спільного ні з міжнародним правом, ані з реальністю чи здоровим глуздом. Відсутні будь-які підстави для застосування Росією своєї юрисдикції на території України, окрім розслідування злочину агресії, яка здійснюється Росією проти нашої держави, і притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб, що вчиняють цей злочин», – йдеться у документі.

Українське зовнішньополітичне відомство наголошує, що фігурантами такого розслідування може бути лише вище політичне і військове керівництво Росії, яке несе повну відповідальність за використання російських військових підрозділів на території України, фінансування тероризму, постачання зброї і найманців.

«Саме вони відповідальні за численні жертви серед цивільного населення, руйнування, страждання мільйонів українців», – наголошує МЗС України.

Зазначимо, раніше голова Слідкому РФ Олександр Бастрикін на нараді у четвер, 3 вересня, назвав ситуацію на південному сході України геноцидом російськомовного населення і оголосив про поширення Росією «своєї універсальної юрисдикції» і законності кримінального переслідування осіб з числа вищого політичного і військового керівництва України.

Нагадаємо, у 2014 році СК РФ порушив кримінальні справи проти кількох українських політиків, чиновників і громадських організацій. Зокрема, у жовтні 2014 року стало відомо про розслідування щодо «Правого сектору» і «Самооборони Майдану», а з березня веде кримінальну справу стосовно Генеральної прокуратури України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук