На балконі львівської квартири виявили рекордну кількість кажанів

Процес пошуків і збору кажанів тривав майже чотири години

Близько 1700 кажанів залягли у сплячку на львівському балконі

На балконі квартири на сьомому поверсі багатоповерхівки у районі вулиці Мазепи у Львові виявили близько 1700 кажанів, які прилаштувалися там для зимової сплячки. Мешканці квартири спочатку помітили у себе на балконі кілька кажанів, однак згодом, коли їх стало дуже багато, звернулися за допомогою до надзвичайників.

Фото засилля кажанів на балконі львівської багатоповерхівки оприлюднив у Facebook півробітник Інституту екології Карпат НАН України Андрій-Тарас Башта. Зі слів науковця, на прохання господарів квартири йому довелося забирати кажанів з балкону. Під час забирання він нарахував близько 1700 тваринок. Процес пошуків і збору тривав майже чотири години. Оскільки зараз у Львові тепло, кажанів випустили на волю і вони подалися шукати нові місця для зимівлі.

«Безсумнівний рекорд як мінімум для України», - прокоментував знахідку Андрій-Тарас Башта.

У коментарі ZAXID.NET науковець уточнив, що кажани вечірниці дозірної знайшли собі місце для зимівлі на балконі квартири сьомого поверху у багатоповерховому будинку у районі вул. Мазепи. Мешканці квартири спокійно сприймали таке сусідство, поки не помітили, що звірів стала величезна кількість. Тоді звернулися за допомогою на гарячу лінію міста та до надзвичайників, які і сконтактували мешканців із Андрієм-Тарасом Баштою.

На львівському банконі виявили рекордну кількість сплячих кажанів, фото Андрія-Тараса Башти

Вечірниця дозірна, або руда (Nyctalus noctula) – один із трьох видів вечірниць у фауні України. Узимку руда вечірниця впадає у сплячку, як і решта кажанів помірних широт. Зазвичай для цього дупла занадто холодні, тому тварина шукає печери або штучні споруди, такі як горища. Часто місця сплячки знаходяться у сотнях кілометрів від районів мешкання улітку.

За даними фахівців, починаючи з 2000-2005 року в Україні і сусідніх країнах все частіше виявляють зимові знахідки Вечірниці дозірної. Цей вид часто знаходять у стані зимової сплячки в різноманітних господарських приміщеннях, у будівлях університетів та адміністрацій та нежитлових спорудах. Щороку фахівці Українського центру охорони кажанів виявляють до 10 таких місць, всі у містах, у кожному від 10-20 до кілька сотень вечірниць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук