На Добротвірській ТЕС вдруге за тиждень сталась аварійна ситуація
На станції наразі працюють лише два енергоблоки з чотирьох
На Добротвірській ТЕС зранку 11 лютого через аварійну ситуацію відключили енергоблок №6. Це вже другий випадок упродовж тижня, коли один з блоків станції екстрено вимикають на ремонт.
Згідно з повідомленням прес-служби «ДТЕК Західенерго», 11 лютого о 6:50 енергетики під час проведення пускових операцій на турбогенераторі №6 зафіксували збій в системі регулювання турбогенератора.
«Енергоблок виведено в аварійний ремонт. Енергетики оперативно розпочали ремонтні роботи. Відновити працездатність турбогенератора планують в найкоротші терміни», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що відключення блоку не вплинуло на енергозабезпечення та водопостачання Добротвору та прилеглих населених пунктів.
Згідно з даними диспетчера «Укренерго», станом на ранок 11 лютого на ТЕС працюють два блоки (№7 та №8) з чотирьох. Із 5 лютого є відключеним блок №5, який перебуває на ремонті «через несправність автомата безпеки».
Стан блоків ТЕС, натисніть для збільшення
9 лютого на станції відбулося аварійне відключення блоку №7, яке тривало протягом трьох годин.
Як йдеться в повідомленні міністерства енергетики, на Добротвірській ТЕС фактичні залишки вугілля становлять 6,9 тис. тонн, що на 37,1 тис. тонн менше від необхідних для безперебійної роботи станції запасів. Прогноз повного спрацювання складів – 2 дні.
Нагадаємо, Добротвірська ТЕС — теплоелектростанція в Добротворі (Кам’янка-Бузький район Львівської області) проектною потужністю 700 МВт. Основний вид палива — вугілля марки Г.
Станція є структурним підрозділом ПАТ «ДТЕК Західенерго», що входить в холдинг ДТЕК. Кінцевим власником станції є найбагатший українець Рінат Ахметов в особі материнського холдингу СКМ.
Станом на 11 лютого в Україні на аварійний ремонт були зупинені 13 енергоблоків на теплових станціях, з них 12-ть належать холдингу ДТЕК.
Раніше громадські активісти подали в Антимонопольний комітет заяву щодо зловживання монопольним становищем групою ДТЕК Ріната Ахметова. Експерти на підставі зібраних доказів дійшли висновку, що ДТЕК свідомо допустив створення ситуації, яка загрожує віяловими відключеннями електроенергії.
Запасів вугілля на українських ТЕС вистачає на 1-4 дні роботи.
Також голова НКРЕКП звертав увагу, що приватні компанії виводять енергоблоки в аварійний ремонт, таким чином уникаючи використання газу в умовах критичного браку вугілля.