У нову патрульну службу у Львові візьмуть тисячу людей. Решту охочих, а таких аж 8,5 тис., залишать у резерві.
Журналіст інтернет-видання ZAXID.NET Володимир Рихліцький задля експерименту зголосився до нової патрульної служби. І хоч зарплату у поліції пропонують у 8-10 тис. грн, у рази більшу за журналістську, міняти роботу не збирається. Каже, що хоче перевірити, чи справді чесно кандидати проходять тестування.
Із тестування на перевірку логічного мислення, математики, географії та української мови журналіст набрав 48 балів.
"Коли вийшов звідти і запитав, хто скільки набрав, то серед десятка людей, яких я питався, я набрав найбільше балів. Було дивно, що банкір, який має 34 роки, 10 років працював в банку, набрав всього лиш 32 бали. Люди скаржились, що їм не вистачало часу", - розповів Володимир Рихліцький.
Серед охочих поповнити лави нової поліції 60% кандидатів із вищою освітою. Також третина жінок.
"Тестування передбачає 60 питань. Півтори години на відповіді. Кандидат відразу після закінчення, на моніторі бачить свій результат, що унеможливлює прояви корупції і людського фактору. Тому кандидат уже розуміє, чи він проходить в наступний етап чи ні", - зазначив заступник начальника львівської обласної міліції Сергій Зюбаненко.
Далі випробування з фізичної підготовки, медкомісія та співбесіда. Паральнено з відбором до поліції, шукають і тренерів для навчання новачків. Викладачам обіцяють достойну оплату.
"Нам потрібні тренери-викладачі, які вміють фокусувати увагу слухача і які можуть викладати, як загальні теми співпраці поліції з громадою, так і загальні теми комунікації, стресостійкості. А також профільні, що дуже важливо, кримінальний, процесуальний кодекси", - розказав заступник начальника кадрового забезпечення МВС Львівщини Роман Баховський.
Охочих стати тренером для нових поліцейських закликають звертатись сюди за посиланням.