На Закарпатті різко скоротили бюджетне фінансування агропромислових програм
Цьогоріч через погодні умови весняно-польові роботи у Закарпатської області розпочалися лише наприкінці березня. Станом на 6 квітня посіяно і посаджено ярового клину у всіх категоріях господарств на 11% прогнозованих площ. Посів ранніх зернових і зернобобових проведено на 61% прогнозованих площ. Найкраще веснують в Ужгородському та Мукачівському районах, де посіви становлять відповідно 78 та 68%. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.
Підживлення озимих зернових практично під завершенням і на сьогодні становить 90% посіяних площ. Відстають із проведенням цього агротехнічного заходу, від якого залежатиме кількість і якість майбутнього врожаю, господарства Виноградівського району. За словами Івана Паука, це, перш за все, пов'язано з відсутністю обігових коштів на підприємствах, а також і через значне здорожчання міндобрив.
Загалом просіви озимих культур знаходяться у хорошому стані. Пересівати їх яровими зерновими не доведеться, за винятком незначних площ у Берегівському та Мукачівському районах, де сходи озимини досить зріджені.
"Цього року за сприятливої погоди у закарпатських аграріїв є всі підстави зібрати стільки ж зерна, як і 2008 року, - вважає Іван Паук. - Прогнозується, що загальна площа озимих та ярових буде на рівні минулого року - 85 тис. га. Насінням ярових зернових і технічних культур закарпатські сільгоспвиробники забезпечені у повному обсязі.
Щодо забезпечення аграріїв пальним, то наразі завдяки із представниками нафтотрейдерів, які працюють в області, нині селяни можуть придбати дизпаливо за зниженими цінами - від 3,95 до 4,1 грн/л.
Разом із тим, начальник головного управління агропромислового розвитку констатує, що цьогоріч весняно-польові роботи розпочалися в умовах різкого скорочення бюджетного фінансування багатьох агропромислових програм. Так, 2009 року не фінансуватимуться програми по озимих та ярових культурах та компенсації вартості при купівлі сільгосптехніки вітчизняного виробництва.