В ніч на 9 жовтня над Україною можна буде спостерігати метеорний потік Драконіди
Зорепад буде видно у всій північній півкулі планети
У ніч проти 9 жовтня у північній півкулі можна спостерігати пік метеорного потоку Драконіди, який має також назву – жовтневий зоряний дощ. У цей час Земля проходить крізь хвіст уламків комети Джакобіні-Ціннера, що провокує космічне явище.
Як повідомив «Укрінформ», якщо погода цієї ночі буде безхмарною, в небі можна буде спостерігати десятки яскравих спалахів. Загалом це явище триватиме до 10 жовтня.
Метеорний потік отримав таку назву через те, що наближається до Землі з боку сузір'я Дракона. Він складається з дрібних частинок, що відкололися від комети Джакобіні-Ціннера, яка була відкрита більш як 100 років тому. Метеори, розлітаючись з великою швидкістю – близько 20 км/с – набувають яскраво-жовтого, іноді червоного відтінку.
Як інформує National Geographic, найпотужніший викид «зоряного пилу» – до кількох тисяч метеорів на годину — спостерігався у 1933 і 1946 роках.
Почати спостереження можна в сутінках, хоча найкращим часом вважають проміжок між 4 та 5 годинами ранку.
До слова, цьогоріч жителі планети матимуть змогу спостерігати й інші метеорні дощі, зокрема, потік Оріоніди, який сягне свого піку 21 жовтня.