Надзвичайники перевірили пожежну безпеку у 600 закладах Львова

Перевірки закладів на пожежну безпеку тривають

Головні новини Львова 18.04Ірина Панчишин, 18 квітня 2018, 19:57 638 0

Із двох тисяч закладів Львова, що є у переліку рятувальників, інспекція побувала вже у шести сотнях. Це дитсадки, школи, заклади дозвілля та торгово-розважальні центри. Перевірки триватимуть до кінця червня.

Вказівні наліпки із евакуаційною графікою у коридорах школи №33 з’явилися після перевірки. Майже у кожному приміщенні доставили вогнегасники, щоправда перезаряджали їх за батьківські гроші. Ще не вистачає чотирьох плафонів на кількох евакуаційних виходах. Та й ті, що є, потрібно полагодити.

Найбільше зауважень мали пожежники до сходової клітки. Один із евакуаційних виходів зачинений вже 12 років. Пожежа знищила сходинки на перших поверхах. Та щоб це відновити, потрібно щонайменше 300 тисяч гривень. А це не єдиний недолік, на який вказали надзвичайники.

«700 тис. грн треба на все решта, аби виконати весь припис, який нам написали. Отак раптово, звичайно, ніхто не дасть зразу таку велику суму, бо шкіл багато. Поступові надходження нам обіцяють, що вже з кожного року ми будемо мати певні виділені кошти. Будемо отак першочергово дивитися, що нагальне є ремонтувати», – прокоментувала директорка школи №33 Наталія Живець.

Деякі недоліки поправили й у Центрі Довженка. Там, нагадаємо, за результатами перевірки надзвичайники хотіли звертатися до адмінсуду, щоб закрити заклад до повного усунення порушень. Тепер у найбільшому залі центру відчиняються бокові входи, вогнегасники усі перезаряджені, а ця сходова клітка розчищена.

«Тут були різні банери і, власне, це був вихід для винесення сміття. Тут орендар часом сміття міг зберігати. Ми розчистили і позабирали ці речі», – пояснює директорка культурно-освітнього центру ім. О. Довженка Марта Іванишин.

У середу центр отримав акт, у якому пожежники зафіксували 28 порушень, які треба ліквідувати.

«Є деякі речі, з якими ми не погоджуємось. До прикладу, до кінця року маємо замінити крісла в залі, тому що їх є не та кількість. Якось тут так цікаво прописано – це є в принципі неможливим», – продовжує Марта Іванишин.

Центр вже замовив пожежну сигналізацію, є проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт великої глядацької зали, однак ці роботи сягають 12 млн гривень.

Перевірки закладів триватимуть до кінця червня.

«Основними порушеннями є захаращені шляхи евакуації, котрий ускладнює евакуацію, незнання обслуговуючого персоналу своїх обов’язків, а саме вивід людей. І, на жаль, є випадки несправності пожежної автоматики», – сказав заступник начальника управління ДСНС Львівщини Юрій Кагітін.

За результатами перевірки пожежники вже притягнули до адміністративної відповідальності понад 200 посадовців. А це штраф від 34 до 170 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук