НАТО посилює свою присутність на сході Європи через агресію Росії проти України та Грузії

СвітІрина Рєвунова, 8 жовтня 20151700
НАТО посилює свою присутність на сході Європи через агресію Росії проти України та Грузії
фото bnr.bg
Єнс Столтенберг

Рішення Альянсу, спрямовані на посилення сил реагування та збільшення присутності на сході Європи, є реакцією на дії Росії в Україні та Грузії. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє УНІАН.

«Те, що ми робимо – це відповідь на дії, які ми бачили від Росії в Україні, Криму, а також в Грузії, коли вона окупувала частину грузинської території, і це – частина шаблону (її поведінки). Серед союзників існує повне погодження, що НАТО мусить реагувати», – сказав він.

У зв’язку з цим НАТО збільшує свою присутність на сході Європи «ротаційними підрозділами та збільшенням оборонних можливостей Балтійських держав».

За його словами, чисельність сил реагування Альянсу становитиме до 40 тисяч осіб, що удвічі більше, ніж зараз.

«Сьогодні було повідомлення, що декілька країн, особливо Балтійські, збільшують оборонні витрати. Я думаю, що це – частина солідарності в НАТО, що ми, Велика Британія, США та інші, працюють з ними, тренують їх, допомагають збільшити їх власні можливості захищати себе самих. Усе, що НАТО робить, – це для захисту, є пропорційним та повністю відповідає нашим міжнародним зобов’язанням. НАТО має реагувати, коли ми бачимо, що Росія поводиться так, як вона поводила себе останнім часом», –  пояснив генсек Альянсу.

Нагадаємо, Великобританія має приєднатися до планів Німеччини та США з розгортання на довгостроковій основі військ НАТО в Прибалтиці для стримування російської агресії і зміцнення східних кордонів Альянсу. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук