В Україні хочуть створити фінансову поліцію
Вже в 2013 році в Україні може бути створена фінансова поліція, яка розслідуватиме злочини в економічній сфері та буде підпорядкована Мінфіну.
Як з'ясував "КоммерсантЪ-Україна", у новому відомстві планується об'єднати функції податкової міліції, фінансової розвідки та оперативно-розшукової діяльності.
До його компетенції увійде виявлення і розслідування податково-митних порушень, фактів відмивання грошей, злочинів у банківській і бюджетній сферах. Проект закону "Про фінансову поліцію в Україні" був розроблений віце-прем'єром Сергієм Тігіпком спільно з громадською організацією "Реформаторський клуб". За інформацією видання, з концепцією реформування кримінальної юстиції вже ознайомився перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський і представники адміністрації президента.
Джерела журналістів в уряді розповіли, що документ має бути внесений в Раду і ухвалений хоча б у першому читанні ще до парламентських канікул. А зміни, як очікується, набудуть чинності паралельно з новим Кримінальним процесуальним кодексом. Новий орган зможе розпочати роботу не раніше липня-грудня наступного року.
Планується, що відомство буде створено на інформаційній та кадровій базі податкової міліції. Крім цього, законопроект передбачає обмеження компетенції СБУ, у функції якої зараз входить захист національних економічних інтересів і розшук осіб, які скоїли злочини в економічній сфері. В СБУ заявили, що в основному негативно ставляться до спроб позбавити відомство частини повноважень.
"Роботу ми виконуємо і направляємо справи на розслідування в правоохоронні органи", - цитує газета представника СБУ. Згідно з концепцією реформи, Мінфін координуватиме розслідування злочинів, в результаті здійснення яких держава зазнає збитків, - ухилення від сплати податків, розкрадання держмайна, порушення в сферах держзакупівель, соцстрахування і пенсійного забезпечення, банківській сфері.
Крім того, в його компетенції протидію виготовленню та збуту підроблених грошей, цінних паперів, акцизних марок. За СБУ, як і зараз, будуть закріплені функції з виявлення підготовки терористичних актів, розвідувально-підривної діяльності іноземних спецслужб, у віданні МВС залишиться розкриття грабежів, вимагань, убивств, зґвалтувань, псування майна.