Нардепи мають понад 2600 поправок до мовного законопроекту, – Геращенко
У комітеті з питань культури Верховної ради тривають слухання щодо мовного закону Колесніченка - Ківалова. Про це на своїй сторінці у Facebook написала нардеп Ірина Геращенко.
"Депутати пропонують внести до цього "шедевру" більше 2600 поправок. До речі, сам Колесніченко наваяв ще 50 поправок (цікаво побачити, що ж він додав до свого "бездоганного" дітища). Прийшло дуже багато депутатів- авторів змін від НУНС і БЮТ. Від ПР - сам автор Колесніченко і Богословська. Колесніченко сказав, що вважає наше зібрання фарсом і пішов з засідання, не захотів слухати думку експертів про свій опус. Дарма.
Тут присутні Іван Дзюба, інші знані авторитети в гуманітарній сфері. Але думка професіоналів, експертів авторів скандального законопроекту не цікавить", - зазначила нунсівка.
"Експерти в один голос кричать, – додала вона, - що це ніяка не імплементація хартіі про регіональні мови, а звичайнісіньке шахрайство, з підміною юридичних понять і лексичних термінів, мета якого одна - підрив статусу української мови як єдиної державної". За словами Геращенко, голова комітету вважає недолугим цей закон. "Голова правового комітету Сергій Міщенко говорить, що мовний закон КК - перший на практиці роботи комітету опус, який має стільки норм порушення Конституції", - зазначила вона.
Нагадаємо, 5 червня ВР прийняла у першому читанні законопроект «Про засади державної мовної політики», ініційований народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком.
У пояснювальній записці, зокрема, наголошується, що у разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною у 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27-ми.
При підготовці до другого читання законопроекту про засади державної мовної політики надійшло понад 2 тисячі поправок.
ZAXID.NET виступив на захист української мови. Редакція сайту ініціює збір підписів під відкритим листом до президента України Віктора Януковича, щоб не допустити прийняття антиукраїнського законопроекту Ківалова-Колесніченка. Якщо Ви розділяєте цю думку, підпишіться під листом, вказавши своє прізвище, ім'я, рід занять та населений пункт. ZAXID.NET надішле його Президентові України та голові Верховної Ради напередодні другого читання. Знайти лист можна на сайті ZAXID.NET у розділі Битва за мову.