Львів’янка не отримала купленого через Інтернет телевізора
Львів’янка через один з Інтернет-сайтів замовила телевізор зі знижкою у 2 тис. грн, однак, оплативши товар, не отримала його. Загалом у львівських райвідділах міліції десятки заяв, у яких люди скаржаться на Інтернет-шахраїв.
Про це інформують «Головні новини Львова».
Пані Олена вирішила купити сучасний телевізор через Інтернет: зайшла на один з відомих аукціонів, де був розміщений перелік варіантів та дешеві ціни.
«Там ми знайшли такий телевізор, який коштував дешевше. У магазинах він коштував на дві тисячі дорожче, а тут пропонувалась більш приємна ціна», – розповідає пані Олена, яка замовила телевізор через Інтернет. Тож жінка перерахувала гроші і чекала на замовлення спочатку два дні, потім тиждень, а потім і місяць.
Ввівши у пошуковій системі прізвище, на яке перераховувала гроші, жінка виявила на «продавця» багато скарг людей з усієї України.
Роман замовив через Інтернет ігрову приставку, пройшов за необхідним посиланням, вказаним на одному із сайтів, зателефонував продавцям і два тижні чекав приставку, однак не отримав. Через два тижні чоловік ще раз намагався зайти на згаданий сайт, але той зник. Як виявилось згодом, ця Інтернет-сторінка була фальшивою, а від оригінального сайту відрізнялась однією буквою в адресі.
Програміст Володимир Врублевський коментує: «В Інтернеті є дуже багато фішингових сайтів. Це сайти, які повторюють повністю відомі ресурси, але насправді вони створені для того, щоб зібрати персональну та платіжну інформацію, далі людина може скористатись вашими платіжними даними».
Тому програмісти радять добре перевіряти адресу сайту та кількість зірочок біля імені того чи іншого продавця.
Однак навіть якщо товар прийде до покупця, він може бути несправним чи пошкодженим. Лише у Личаківський райвідділ міліції Львова надійшло п’ять таких заяв.
«Були випадки, коли товар приходив з Польщі пошкодженим», – розповідає слідча Діана Сливар. Наприклад, телевізор з розбитим екраном, мобільний телефон, який не сприймав української картки і не вмикався тощо.
Начальник Личаківського райвідділу міліції Євген Березін водночас поінформував, що згідно з чинним законодавством, дії таких «продавців» можна кваліфікувати як шахрайство у великих розмірах або з використанням цифрової техніки. «Це – до восьми років позбавлення волі», – додає правоохоронець.
Дивіться детальніше о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.
Як інформував ZAXID.NET, раніше львів’янин став жертвою шахрайства, перерахувавши 7 тис. грн невідомому, який запропонував йому купити два мобільні телефони «iPhone».