Громадськість і ЗМІ вимагають звільнення українського журналіста
Представники українських та польських засобів масової інформації та громадськості вимагають від міжнародних організацій негайно відреагувати на викрадення в Україні журналіста Сергія Лефтера.
Про це йдеться у відкритому зверненні, оприлюдненому на сайті "Телекритика".
«Ми - українські та польські журналісти, представники громадськості - звертаємося до світового та європейського співтовариства, зокрема, в Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та інші міжнародні організації з проханням відреагувати на викрадення журналіста Сергія Лефтера», - йдеться в зверненні.
Автори звернення впевнені, що звинувачення на адресу Сергія Лефтера в шпигунстві і зв'язках з «Правим сектором» безпідставні, носять провокаційний характер і є прямим доказом тиску на незалежних журналістів у східних регіонах України.
Серед ЗМІ, журналісти яких підписалися під зверненням зокрема такі видання як «Телекритика», «Інтерфакс», «Комментарии», «Громадське ТБ», фонд «Відкритий діалог» та інші. Вони вимагають від міжнародних організацій засудження дій проросійських «протестувальників» відносно представників ЗМІ на сході України, а також закликають «застосувати всі можливі дипломатичні важелі для того, щоб знайти і звільнити з полону журналіста Сергія Лефтера».
На даний момент під зверненням більше 100 підписів, лист відкритий для підписання,
Нагадаємо, що у середу, 16 квітня, у місті Слов'янськ невідомі захопили журналіста фонду «Відкритий діалог», який реалізує місію спостереження за ситуацією на сході України, Сергія Лефтера. Про це «Телекритиці» повідомив польський журналіст Томаш Пєхаль, друг викраденого. За даними ЗМІ, викрадений журналіст утримується в підвалі будівлі міськуправління СБУ.
Довідка Zaxid.net: Сергій Лефтер працював кореспондентом редакції новин на Першому національному телеканалі. Звільнився звідти через незгоду з редакційною політикою і цензуру у грудні 2013 року. Після цього працював як незалежний журналіст, останнім часом робив матеріали для інтернет-видання Ipress.ua. До поїздки на схід України перебував також у Криму, де висвітлював процес його анексії. У Донецьку він також працював як журналіст, спостерігач фонду «Відкритий діалог».