Республіканська партія США закликає Обаму рішучіше допомагати Україні у боротьбі проти Росії
Республіканці вважають, що Обама веде «занадто обережну» політику стосовно Росії.
Сенатор від Південної Кароліни Ліндсі Грем, обговорюючи наслідки краху малайзійського Boeing на території України в ефірі телеканалу NBC, назвав Обаму «королем нерішучості». За його словами, президент США повинен був наполягати на озброєнні української армії.
Сенатор від штату Теннессі Боб Коркер в інтерв'ю Fox News заявив, що адміністрація Обами поводиться «боязко і обережно» по відношенню до Росії після анексії нею Криму. Коркер зазначив, що розчарований не тільки американською, а й європейською реакцією на останні українські події, повідомляють РИА «Новости».
Голова комітету розвідки палати представників США Майк Роджерс в ефірі каналу ABC закликав США до «агресивної» допомоги українським військовим.
«США повинні покінчити зі своєю байдужою реакцією», — заявив він.
Конгресмен-республіканець Пітер Кінг на програмі Face the Nation каналу CBS запропонував позбавити Росію права на проведення чемпіонату світу з футболу в 2018 році, прозвучали також заклики до подальшого посилення санкцій проти Росії у банківському та енергетичному секторах.
Раніше Гельсінська комісія США запропонувала владі цієї Країни визнати Росію спонсором тероризму.
США і ЄС не визнають анексію Криму Росією та звинувачують Москву у втручанні у справи України. Росія це заперечує і називає подібні звинувачення неприйнятними.
Західні країни з березня вже кілька разів вводили санкції щодо низки російських політиків, бізнесменів і компаній і погрожували розширити обмежувальні заходи. Останнім випадком застосування подібної практики стали липневі санкції.
США 16 липня синхронізував свій список санкцій з європейським, наклавши візові та фінансові обмеження на деяких політиків з Росії, а також ввели секторальні економічні санкції проти російських оборонних і сировинних компаній. У Вашингтоні і Брюсселі при цьому готові за необхідності розширити санкційні списки.