Через тиждень міністри закордонних справ ЄС обговорять введення миротворців на Донбас
До теми
- Москва виступає проти миротворчої місії в Україні ZAXID.NET
- Україна ще не просила ООН про введення миротворців ZAXID.NET
- Комітет асоціації Україна-ЄС рекомендує Єврокомісії ввести в Україну поліцейську місію ЄС ZAXID.NET
- В найближчі півроку Україні не варто сподіватися на миротворців ООН ZAXID.NET
-
Про що домовилися у Мінську.
Повний текст документу «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі ZAXID.NET
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу (ЄС) 16 березня обговорять ситуацію з приводу введення миротворців в Україну, відновлення Донбасу і санкції проти Росії.
Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.
«Ми нічого нового зараз не збираємося обговорювати, ми вже все заявили, все, що хотіли. Президент звернувся щодо миротворців, питання було поставлено і ООН, і ЄС, ми також хотіли б обговорити подальші санкції проти Росії, ми також хотіли б поговорити про відновлення Донбасу, про нові кредити», – зазначив він.
Також Пристайко торкнувся питання проведення виборів на Донбасі. За його словами, Україна прийме будь-який вибір людей, які там проживають. Вибори повинні відбутися лише після повного припинення вогню і відведення техніки, нагадав чиновник.
«Ми не визначаємо лідерів, яких люди виберуть, але ми хочемо, щоб цей вибір ці люди зробили вільно», – додав Пристайко.
Як відомо, проведення місцевих виборів відповідно до норм українського законодавства на території Донецької та Луганської областей є одним із пунктів мінських домовленостей. В Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявили, що готові надати спостерігачів на місцеві вибори.
Як повідомляв ZAXID.NET, в ніч з 18 на 19 лютого Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію президента про введення на Донбас міжнародних миротворців. 2 березня президент ввів відповідне рішення РНБО в дію.
У Північно-Атлантичному Альянсі (НАТО) заявили, що миротворчий контингент якщо й буде введено, то до його складу не повинні входити солдати країн, залучених до конфлікту.