Ніде в світі такого нема, - Садовий про українських звіздарів
Відео до теми
Звіздарі зі Львова, Івано-Франківська, Стрия, Городка, Соснівки, Сімферополя та інших українських міст сьогодні, 8 січня, пройшли центром Львова урочистою ходою і виступили на сцені біля головної львівської ялинки перед Оперним театром.
Хода, що відбулася в рамках фестивалю "Спалах Різдвяної звізди", розпочалася у Шевченківському гаю. Звідти звіздарі пройшли до центру міста, через пл. Ринок до просп. Свободи, співаючи впродовж ходи різні колядки.
Як уточнила Надія Дзвоник, завідувач етно-культурологічного відділу Музею народної архітектури і побуту «Шевченківський гай», загалом у ході взяло участь понад 60 звіздарів.
«Наше львівське Різдво є особливим, тому що від кожного з наших сердець випромінюється дуже багато тепла і радості. Люди приїжджають з цілого світу, щоб почерпнути цієї радості», - додав міський голова Андрій Садовий.
Також сьогодні міський голова Львова нагородив відзнаками «Золотий герб» львівських звіздарів – Петра і Богдана Новаків.
«На небі зірок більше, ніж піщинок на землі. Я переконаний, що над нашим українським небом ті зірки є особливі, і світло особливе. Власне, коли ми очікуємо Різдва – ця радість першої зірки зігріває нашу душу. Дякую всім, хто робить такі прекрасні звізди. Ніде в світі такого нема. Я гордий з цього», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
На сцені біля головної ялинки триває різдвяна програма – колядування від фольклорних колективів міста, виступи вертепів, естрадних виконавців, презентація звізд від майстрів.
«Бути звіздарем – це велика честь. Так звізду зробити – це дуже важка праця. Щоб малювати ікони, має бути особливий дух. Так само, щоб робити звізди, треба мати особливі вміння. Я поважаю людей, які це вміють робити, усіх, хто знає наші українські традиції і передає їх далі. Це наше, українське, це код, який у кожному з нас є», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Як додав мер Львова, важливими під час Різдва є вертепи.
«У вертепі нема поганих чи добрих. У кожній людині є трохи добра, а трохи недобра. Від людини залежить, щоб цього добра було набагато більше», - додав Садовий.
Зазначимо, брати Петро та Богдан Новаки п’ятдесят років продовжують традицію виготовлення різдвяних звізд рідного краю – Надсяння.
Зі загальною програмою святкування Різдвяних свят у Львові можна ознайомитись тут.
Прпонуємо читачам також переглянути фото- і відеозвіт святкування Різдва у Львові 7 січня.
Зазначимо, що з нагоди Різдва у Львові зварили і роздали більше тонни куті.