Опитування ГФЛ щодо Євро-2012 не показує позиції львів’ян, - соціолог Анатолій Романюк
"З формальної точки зору в опитуванні можна ставити будь-яке запитання, але щоб отримати репрезентативну позицію громади, є певні норми та параметри запитання", - так прокоментував 20 серпня ZAXID.NET директор Центру політичних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка Анатолій Романюк запитання, поставлені під час соціологічного опитування, яке ініціював Громадський форум Львова на вулицях міста. Запитання було сформульовано так: "Чи підтримуєте Ви будівництво ще одного стадіону у Львові для двох ігор Євро-2012 за кошти міського бюджету взамін будівництва та ремонту дитячих садочків, шкіл, доріг тощо?".
"На вулицях міста запитувати всіх підряд - коректно, але це не є репрезентативний погляд громади. Подібне використовують у піар-кроках, коли хочуть довести свою позицію. У таких запитаннях відповіді передбачувані", - зазначив А.Романюк.
"Відповіді на запитання представляють скоріше привернення уваги громади до цієї проблеми, але не показують позиції громади Львова. Щоб результати опитування висвітлювали думку громади, потрібно розширити запитання", - додав Анатолій Романюк.
18 серпня Громадський форум Львова провів два окремих опитування львів’ян щодо будівництва стадіону до чемпіонату Євро-2012 за новою запатентованою технологією на спеціально виготовлених шести стендах. Львів’ян опитували на пл. Галицькій, Сихові (р-н Іскри та р-н Зубри), вул. Мазепи (Балатон), пл. Привокзальній та Левандівці (вул. Широка, ринок). Кожне опитування тривало близько 2 годин.
Спочатку львів’янам задали питання: „Чи підтримуєте Ви будівництво стадіону до Євро-2012 у Львові за кошти міського бюджету?”. Більшість львів’ян на це питання відповіли ствердно. З 1545 опитаних: 885 - ТАК(58%); 582 - НІ(37%); 78 - НЕ ЗНАЮ(5%).
Абсолютно протилежними стали результати другого опитування. Коли львів’янам пояснили у питанні, чим загрожує такий підхід та якою є справжня ціна будівництва стадіону коштом громади, більшість львів’ян проголосувала проти. На питання: „Чи підтримуєте Ви будівництво ще одного стадіону у Львові для двох ігор Євро-2012 за кошти міського бюджету взамін будівництва та ремонту дитячих садочків, шкіл, доріг тощо?” більшість львів’ян відповіли негативно. З 1724 опитаних: проти -1032(60%), за - 622(36%), не знають - 70(4%)
На думку ГФЛ, вирішення питань щодо проведення у Львові Євро-2012 необхідно вирішувати суто шляхом референдуму, і мешканці, відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, мають таке право, а органи місцевого самоврядування повинні їм це право забезпечити.