Отруту для російського шпигуна Скрипаля могли підкинути в багаж його дочки в Москві
Як пише The Telegraph, так вважають британські правоохоронні органи
Британські спецслужби вважають, що нервово-паралітичну речовину для отруєння колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля поклали у валізу його доньки Юлії до її вильоту з Москви до Лондона. Про це увечері четверга, 15 березня, пише газета The Telegraph з посиланням на власні джерела.
Слідство вважає, що отрутою могло бути просякнуто щось з одягу, косметики чи інший подарунок, який згодом відкрили в оселі екс-шпигуна в Солсбері, зазначає видання. Повідомляється, що британські правоохоронні органи переконані: зловмисники легко могли проникнути до квартири Юлії Скрипаль у Москві, аби підкласти отруту до її багажу. Отже, припускають вони, жінка могла ненавмисно провезти речовину до Великої Британії рейсом 3 березня з Москви.
Колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію 5 березня відвезли до лікарні британського міста Солсбері. Поліція заявила, що їх отруїли нервово-паралітичними речовинами, а також що напад був умисним.
Прем'єр-міністерка Великобританії Тереза Мей заявила, що Росія або безпосередньо відповідальна за отруєння Сергія Скрипаля та його доньки, або вона дозволила, щоб нервово-паралітична речовина потрапила до чужих рук. За словами Мей, речовина, якою отруїли Скрипаля, - з групи «Новачок», була розроблена в Росії, раніше в РФ її виробляли і, можливо, продовжують виробляти. Між Лондоном і Москвою триває дипломатичне напруження.
Напередодні лідери Сполучених Штатів Америки, Франції, Німеччини та Великобританії оприлюднили спільну заяву, в якій визнають Росію відповідальною за отруєння колишнього розвідника ГРУ Сергія Скрипаля і його доньки. У заяві отруєння названо «першим агресивним використанням нервово-паралітичної речовини в Європі з часів Другої світової війни».
Москву закликають надати повну інформацію щодо програми «Новачок». Росія усі звинувачення відкидає.
Сергій Скрипаль народився 1951 року. Тривалий час служив у Головному розвідувальному управлінні, а потім вийшов у відставку в званні полковника. Протягом декількох років працював в управлінні справами російського МЗС.
У грудні 2004 року його заарештувала ФСБ, звинувативши у співпраці з британською розвідкою. На нього завели справу про держзраду. Слідство дійшло до висновку, що Скрипаль був завербований ще 1995 року. Російська влада вирішила, що навіть після звільнення екс-розвідник продовжував передавати секретні дані, які добував через колишніх товаришів за службою.
Скрипаль визнав свою провину і в 2006 році був засуджений Московським окружним військовим судом на 13 років тюремного ув'язнення в колонії суворого режиму. Його позбавили всіх звань.
У липні 2010 року його, а також вченого Ігоря Сутягіна і ще двох засуджених за зраду росіян Олександра Запорозького і Геннадія Василенка обміняли на групу російських розвідників, викритих у США. Серед них були генерал-майор СЗР Михайло Васенков і Анна Чапман.