Петро Порошенко запропонував призначити нових членів ЦВК

У 12 з 15 членів ЦВК семирічний термін повноважень закінчився ще в червні 2014 року

Петро Порошенко запустив процес оновлення складу ЦВК

Президент України Петро Порошенко підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії (ЦВК) та лист про звільнення з посади членів Центрвиборчкому у зв’язку із закінчення терміну і строку їх повноважень. Як повідомляє прес-служба президента, Порошенко підписав відповідні документи під час зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.

«Зараз ми запускаємо процес оновлення складу ЦВК», - зазначив президент.

Він наголосив, що питання формування нового складу Центральної виборчої комісії обговорюється вже дуже давно. За словами Порошенка, фракції дуже активно обговорювали це питання, але процес підбору кандидатів затягнувся.

«Сьогодні я радий, що нарешті всі фракції внесли кандидатури, які відповідають всім критеріям. Я їх включив до складу подання», - повідомив президент і зазначив, що основним критерієм був новий склад ЦВК.

Голова держави також зауважив, що мав можливість обговорити питання формування нового складу Центрвиборчкому з представниками неурядових та громадських організацій. Порошенко зазначив, що вони також підтримують якнайшвидше оновлення ЦВК.

Відео АПУ

«Я впевнений в тому, що ми спільно несемо відповідальність за якісне проведення і президентських, і парламентських виборів. І тому висловлюю надію, що після проведення необхідних процедур і спецперевірок парламент буде здатний якнайшвидше винести це питання на голосування і допомогти сформувати новий склад Центральної виборчої комісії», - сказав президент.

Зазначимо, що в 13 із 15 членів ЦВК закінчився семирічний термін повноважень. Ще у червні 2016 року у Верховній Раді було зареєстровано внесені президентом проекти постанов про звільнення 12 членів ЦВК у зв’язку із перевищенням строку їхніх повноважень та призначення нових членів Центрвиборчкому. Але цей проект постанови так і не було розглянуто в парламенті. У коаліції посилалися на те, що запропоновані кандидатури не наберуть достатньої кількості голосів у сесійній залі.

Згідно з Конституцією, Рада призначає і звільняє членів ЦВК за поданням президента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук