Петро Порошенко підписав закон, що розширює контроль України у Чорному морі

Зона української контролю в Чорному морі зросла вдвічі

СуспільствоАндрій Стець, 29 грудня 20182810
Україна гармонізувала морське законодавство з законодавством інших держав-учасниць Конвенції ООН з морського права 1982 року

Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про прилеглу зону України», який в два рази розширює зону української контролю в Чорному морі. Про це повідомили у прес-службі глави держави у суботу, 29 грудня.

Зокрема, закон гармонізує морське законодавство України з законодавством інших причорноморських держав та інших держав-учасниць Конвенції ООН з морського права 1982 року.

«Згідно із законом, прилегла зона України – це зона відкритого моря, що прилягає до територіального моря України і зовнішня межа якого знаходиться на відстані не більше 24 морських миль, відлічених від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря України», - уточнюють у прес-службі.

У своїй прилеглій зоні Україна здійснює контроль, необхідний для запобігання порушень митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного національного законодавства в межах території України, включаючи її внутрішні води, або територіальне море.

Закон також спрямований на попередження вчинення контрабандних операцій і нелегальних суднозаходів у закриті порти тимчасово окупованих територій України.

«Контроль здійснюється з метою притягнення до відповідальності за порушення законодавства України, здійсненого в межах території України, включаючи її внутрішні води, територіальне море», - зазначено в повідомленні.

Також з метою запобігання порушень законодавства України або притягнення до відповідальності за його порушення, уповноважений орган, який забезпечує недоторканність державного кордону та охорону суверенних прав України в її прилеглої і виключної (морської) економічної зони може зупиняти судна; оглядати їх, затримувати чи заарештовувати судна та/або членів їх екіпажу, виключаючи військові кораблі та інші державні судна, які використовуються в некомерційних цілях.

«Згідно із законом, якщо судно порушило законодавство України і намагається сховатися, уповноважений орган має право переслідувати таке судно по гарячих слідах з метою його затримання і притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН по морському праву 1982 року. Право переслідування припиняється, як тільки переслідуване судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої плаває судно або будь-якої третьої країни», - пояснюється в повідомленні.

Закон вступає в силу на наступний день після його опублікування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук