Підтримка Януковича зменшилася втричі за 2 роки, -дослідження
Підтримка президента Віктора Януковича за трохи більше ніж два роки знизилася втричі, при цьому удвічі збільшилася кількість людей, які його не підтримують.
Про це свідчать дані дослідження, проведеного 10-15 серпня цього року соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, повідомляє Український тиждень.
Повністю підтримують президента близько 13% громадян, не підтримують -47%. Починав же Янукович з майже 40% проти 23% відповідно (травень 2010 року).
Таким чином, резюмують соціологи, підтримка Януковича громадянами знизилася втричі, кількість тих, хто не підтримує, зросла вдвічі.
Соціологи зазначають, що у Януковича втрати приблизно такі самі, як у його попередника - Віктора Ющенка, який, почавши з 47% проти 27% (лютий і травень 2005 р.) до середини каденції мав 15% повної підтримки і 49% - його діяльності не підтримували.
Діяльність українського парламенту повністю підтримують 4%, уряду - 7%; не підтримують - 54 і 48% відповідно.
При цьому більшість (65%) громадян України впевнені, що незалежний у країні ні від кого і ні від чого тільки президент. Бачать його залежним від законодавчої влади 9%; від виконавчої або судової -по 4%.
На думку більшості або відносної більшості громадян, усі інші гілки влади залежать від Януковича: і уряд (63%), і парламент (52%), і судова влада (42%).
У тому, що суд в Україні незалежний упевнені тільки 23% громадян. 14% вважають його залежним від виконавчої влади, 13% - від парламенту.
При проведенні дослідження було опитано 2009 респондентів віком після 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.
Додамо, у серпні 2008 року 72% громадян країни заявили, що для успішного розвитку України важлива поява сильного лідера, який має широкі владні повноваження. При цьому, на думку опитаних, ці широкі владні повноваження належить використати насамперед для: державотворення (90% прибічників сильного лідера); гарантування цією правовою державою соціального захисту громадян (92%); втілення ідей рівності та справедливості (85%).