Пільговиків Львівщини і далі возитимуть на приміських та міжміських маршрутах

СуспільствоОльга Зеліско, 20 квітня 2016, 12:16 2

Пільги для незахищених верств населення на обласний транспорт і далі залишаються. Про це домовилися очільники Львівської області та транспортні підприємства. Сьогодні вони підписали спільний меморандум.

З Львівського обласного бюджету на перевезення соціально незахищених верств населення виділили 15 мільйонів гривень. Ще 10 обіцяють отримати державних субвенцій.

«Я переконаний, що ми знову перед урядом України поставимо питання про перехід на грошову компенсацію, що буде надзвичайно важким і складним. Але спільними зусиллями влади, бізнесу, за підтримки людей, ми повинні вийти з ситуації та забезпечити громадянам ті можливості, які вони мали», ― розповів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

«Затверджуючи обласний бюджет на 2016 рік, ми спеціально залишили суму 15 млн грн, яку так і назвали «Програма пільгових перевезень». Чесно кажучи, ми до кінця мали надію, що на урядовому рівні це питання буде зрушено. Але криза, яка почалася з лютого, поховала наші надії. Аналог попередніх років ― це рівень 25 мільйонів для покриття витрат на пільговиків. Я тішуся, що ми знайшли такий компроміс. 15 мільйонів в обласному бюджеті є. Ми приступимо до її реалізації спочатку в межах суми, виділеної в обласному бюджеті. Далі з перспективою ― або субвенції з держави, або джерела в обласному бюджеті», ― пояснив голова обласної ради Олександр Ганущин.

Представник транспортних підприємств Львівщини залишився задоволений таким компромісним рішенням.

«Сьогодні на межі зупинки багато підприємств, тому що навіть немає коштів для придбання пального. Це дуже важливий момент. Також ми рахуємо цей меморандум проміжним, тимчасовим документом, який все-таки на цей період поки буде врегульовано питання на законодавчому рівні», ― зазначив представник перевізників Львівщини Юрій Кривенко.

Нагадаємо, від початку року держава повністю перестала відшкодовувати втрати за перезення пільговиків. В Асоціації перевізників Львівщини заявили, що за три з половиною місяці їм заборгували близько 8 млн грн. 

З 15 квітня львівські перевізники обіцяли суттєво скоротити кількість категорій пільговиків, яких безкоштовно возитимуть у приміських та міжміських маршрутках. Однак 13 квітня на спільній нараді перевізники та представники облради й ОДА домовилися, що пільги не скасовуватимуть, а за безкоштовний проїзд у громадському транспорті пільговиків заплатять з обласного бюджету. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук