Поляки хочуть перепоховати біля Львова своїх вояків, які загинули 1939 року
Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд звернувся до Львівської обласної ради з проханням виділити місце на новому цвинтарі в с. Малехів поблизу Львова для перепоховання останків польських вояків, що загинули в 1939 році в боротьбі проти тоталітаризму. Про це ZAXID.NET розповів голова комісії з питань культури Львівської облради Роман Ковальчук.
«Після розгляду листа ми звернулись у Жовківську районну адміністрацію та сільську раду Малехова, і вони попросили надати детальну інформацію, про яких вояків йдеться, і яка площа потрібна. А також в якому форматі це має бути – братська могила чи індивідуальні поховання», – розповів Роман Ковальчук.
Як повідомили ZAXID.NET у Генеральному консульстві республіки Польща у Львові, йдеться про солдатів Польського війська, які загинули у вересні 1939 року в боротьбі з німецькими підрозділами, а також, меншою мірою, із підрозділами Червоної армії.
«Метою проекту є створення цвинтаря для поховання останків солдатів Польського війська різних національностей, у тому числі українців, які досі спочивають у місцях боїв 1939 року. Це, зокрема, території населених пунктів, лісові масиви тощо. Наразі, завдяки співпраці з українськими археологами та Міжвідомчою комісією з питань увічнення жертв війни й політичних репресій у м. Києві, вдалося встановити або ексгумувати останки кількох десятків солдат. До моменту створення цвинтаря останки в трунах тимчасово зберігаються на території місцевих храмів», – розповіли у консульстві.
Згідно з різними підрахунками, у вересні 1939 року на території Львівської області загинуло від 1000 до 1500 солдат польського війська, серед яких чимало й українців. Як зазначив Ярослав Дрозд, це чи не остання можливість, поки живі свідки подій 1939 року, які можуть допомогти у пошуку могил, поховати полеглих солдатів.
У свою чергу голова комісії культури ЛОР Роман Ковальчук додав, що такі питання варто вирішувати на загальнодержавному рівні та на паритетних умовах.
«У Польщі також поховано багато українців, яких варто було б перепоховати із належними почестями. Та й взагалі це справа непроста», – зауважив він.