Поляки хочуть перепоховати біля Львова своїх вояків, які загинули 1939 року

СуспільствоІрина Знась, 23 січня 201512610
Поляки хочуть перепоховати біля Львова своїх вояків, які загинули 1939 року
фото lviv.ridne.ne

Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд звернувся до Львівської обласної ради з проханням виділити місце на новому цвинтарі в с. Малехів поблизу Львова для перепоховання останків польських вояків, що загинули в 1939 році в боротьбі проти тоталітаризму. Про це ZAXID.NET розповів голова комісії з питань культури Львівської облради Роман Ковальчук.

«Після розгляду листа ми звернулись у Жовківську районну адміністрацію та сільську раду Малехова, і вони попросили надати детальну інформацію, про яких вояків йдеться, і яка площа потрібна. А також в якому форматі це має бути – братська могила чи індивідуальні поховання», – розповів Роман Ковальчук.

Як повідомили ZAXID.NET у Генеральному консульстві республіки Польща у Львові, йдеться про солдатів Польського війська, які загинули у вересні 1939 року в боротьбі з німецькими підрозділами, а також, меншою мірою, із підрозділами Червоної армії.

«Метою проекту є створення цвинтаря для поховання останків солдатів Польського війська різних національностей, у тому числі українців, які досі спочивають у місцях боїв 1939 року. Це, зокрема, території населених пунктів, лісові масиви тощо. Наразі, завдяки співпраці з українськими археологами та Міжвідомчою комісією з питань увічнення жертв війни й політичних репресій у м. Києві, вдалося встановити або ексгумувати останки кількох десятків солдат. До моменту створення цвинтаря останки в трунах тимчасово зберігаються на території місцевих храмів», – розповіли у консульстві.

Згідно з різними підрахунками, у вересні 1939 року на території Львівської області загинуло від 1000 до 1500 солдат польського війська, серед яких чимало й українців. Як зазначив Ярослав Дрозд, це чи не остання можливість, поки живі свідки подій 1939 року, які можуть допомогти у пошуку могил, поховати полеглих солдатів.

У свою чергу голова комісії культури ЛОР Роман Ковальчук додав, що такі питання варто вирішувати на загальнодержавному рівні та на паритетних умовах.

«У Польщі також поховано багато українців, яких варто було б перепоховати із належними почестями. Та й взагалі це справа непроста», – зауважив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук