Петро Порошенко підписав указ щодо припинення дії угоди про дружбу з РФ

Президент Петро Порошенко активував рішення РНБО про припинення дії договору про дружбу з Росією

Наразі аби припинити договір про дружбу з РФ, потрібне ще рішення парламенту

Президент Петро Порошенко підписав указ, який надає чинності рішенню Ради національної безпеки і оборони про припинення договору про дружбу між Україною і Росією.

Як вказано на сайті глави держави, буде припинено дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, підписаного 31 травня 1997 року.

Згідно з указом президента, тепер Міністерство закордонних справ України має заявити Росії про бажання України припинити дію цього договору та внести на розгляд Порошенку проект закону про припинення дії угоди.

Також МЗС має поінформувати Організацію Об’єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, інші міжнародні організації про бажання України припинити дію договору про дружбу з РФ та підстави припинення.

Як пише «Українська правда», за словами представника президента у Верхній Раді Ірини Луценко, до 30 вересня Росію поінформують про це нотою МЗС, а Порошенко внесе до Верховної Ради відповідний законопроект.

Як відомо, договір про дружбу між Україною та РФ підписали 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не виступатимуть проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Дію договору автоматично продовжують на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.

Згідно з договором, між Україною і Російською Федерацією зафіксували принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги до територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

Нотифікацію про те, що договору не пролонговуватимуть, мають передати РФ до кінця вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук