Порошенко відкликав законопроект про позбавлення громадянства за участь у виборах у Криму

Президент вніс проект закону після виборів президента РФ в окупованому Криму, які відбулися 18 березня

Президент Петро Порошенко в середу, 16 травня, відкликав законопроект № 8297 про внесення змін до закону «Про громадянство України» щодо удосконалення окремих положень, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь у незаконних виборах президента РФ в окупованому Криму. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

19 квітня президент Петро Порошенко запропонував проект закону, який дозволяє припиняти громадянство України жителів анексованого Росією Криму, які беруть участь у російських виборах. Законопроект №8297 було подано до парламенту в статусі невідкладного.

Згідно з пропонованими змінами, отримання російського громадянства жителями Криму в результаті протиправних дій окупаційної адміністрації (російських державних органів і підконтрольних самопроголошених органів, узурпували владу) не буде вважатися добровільним.

Також планувалось, що підставою для втрати громадянства України стане «використання виборчого або іншого права, наданого іноземним громадянством або виконання обов'язків, покладених іноземним громадянством, що підтверджується даними публічних реєстрів або офіційних видань і сайтів державних органів або органів місцевого самоврядування іноземної держави».

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров згодом заявив, що законопроект про позбавлення громадянства жителів анексованого РФ Криму, які беруть участь у російських виборах, необхідно доопрацювати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук