Посол України: У Білорусі люди впевнені у завтрашньому дні
Завдяки президенту Олександру Лукашенку і уряду країни у Білорусі немає погромів, люди живуть мирно і впевнені в завтрашньому дні. Про це в ефірі телеканалу "РТР-Беларусь" сказав надзвичайний і повноважний посол України в Білорусі Віктор Тихонов.
"Я другий місяць вже тут. Я раніше чув це від інших, а зараз сам побачив, якщо порівняти з Україною, то ви взагалі щодо усіх цих справ – діти", - поділився враженнями Тихонов.
Він розповів білорусам, що в Україні демонстрації і пікети - це вже норма.
"Я уявляю, якби у вас тут щодня влаштовувалися погроми, на центральній площі ламали будівлі, приміщення підпалювали... Думаю, що народу це навряд сподобалося б. Я вважаю, що завдяки вашому уряду і президенту при такому особливому натиску змогли утриматися, щоб люди мирно жили і були впевнені у завтрашньому дні", - наголосив посол.
Тихонов також зазначив, що Україна не сумнівалася, коли на саміті "Східного партнерства" її просили підписати підсумковий документ з резолюцією, в якій засуджується Білорусь.
"Ні, сумнівів не було. Ми весь час стоїмо на одній позиції. Ваше керівництво розбереться саме. Вже видно, що все йде до того, що розв'язуються питання ті, які висуває Євросоюз", - зазначив він.
За словами посла, його мета зробити так, щоб українці і білоруси "не відчували кордонів".
"Щоб не стояли у черзі годинами в один або інший бік, проїжджаючи кордон, а так, як ЄС або країни Ради Європи користуються кордонами: проїжджаєш, не знаючи, де кордон, тільки слово "кордон" написане і на цьому все закінчилося. На жаль, у нас все це ще є. Ми сьогодні говоримо про зміцнення кордонів між двома країнами, що, думаю, зайва витрата коштів на даний момент", - вважає Тихонов.
Нагадаємо, нещодавно у Білорусі депутати таємно прийняли законопроект, що передбачає відповідальність за проведення мовчазних акцій протесту. Влітку в Мінську та інших великих білоруських містах країни щосереди проходили так звані "мовчазні акції протесту": люди збиралися і не викрикували жодних гасел, а просто аплодували, таким чином висловлюючи свою незгоду із політикою президента Олександра Лукашенка.
Однак правоохоронні органи розцінили це як порушення громадського порядку і деяких учасників акцій затримували. За даними білоруських правозахисників, всього за час проведення таких акцій було затримано близько двох тисяч людей. У більшості їх карали адміністративними штрафами або арештами на строк до 15 діб.