Правозахисники просять Європейський суд з’ясувати причетність Росії до викрадення людей у Слов’янську
Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) звернулась до Європейського суду з прав людини з приводу викрадення та катування заручників бойовиками у Слов'янську на Донеччині. Організація сподівається, що суд встановить причетність до викрадення людей військовослужбовців-найманців з Росії і зобов’яже уряд РФ виплатити компенсації потерпілим.
Про це 8 липня повідомила прес-служба УГСПЛ.
«Позов стосується справ чотирьох людей, які побували у полоні бойовиків у м. Слов’янську, і на даний час уже є на волі», – розповіла прес-секретар УГСПЛ Марина Говорухіна.
Вона також зазначила з посиланням на адвоката у справі Олега Вєрємєєнка, що подібні судові розгляди у Європі називають «чеченськими», бо практику брати заручників запровадили бойові угрупування ще в 1990-их під час Першої і Другої Чеченської Кампанії. Тоді юристи правозахисних організацій звертались у Страсбург у порядку правила №39 (термінові випадки) і вимагали звільнення заручників, розповіла Говорухіна.
Адвокат і правозахисник Олег Вєрємєєнко у коментарі ZAXID.NET розповів, що складність цієї справи у тому, аби довести зв'язок терористичних угрупувань, що діють на сході України із Росією, відповідно обгрунтувати відповідальність агентури РФ, а звідти і держави.
«Ми посилались на те, що в розпорядженні терористів опинилась найновітніша зброя: ПЗРК комплекси – вартістю 80 тис. доларів США, танки Т-72, гармати, інша новітня бронетехніка, і сподіваємось суд розгляне нашу аргументацію», – заявив Вєрємєєнко.