Президент оголосив про завершення АТО та початок операції Об'єднаних сил

АТО на сході України тривала з квітня 2014 року

Порошенко оголосив про старт Операції об'єднаних сил на Донбасі

Президент України Петро Порошенко заявив про зміну формату воєнної операції на сході України – АТО замінили на операцію Об'єднаних сил на Донбасі. Про це він написав у Facebook.

«Сьогодні, 30 квітня, формат АТО змінився на операцію Об'єднаних сил», – заявив він.

За словами президента, командувати силами ЗСУ буде командувач Об'єднаних сил. «Таким чином, завершився режим АТО, що розпочався у квітні 2014 року», – додав Порошенко.

Президент також наголосив, що завершення антитерористичної операції (АТО) на Донбасі не означає, що її неможливо буде оголосити в подальшому на підконтрольній території при загрозі тероризму.

Нагадаємо, Верховна Рада 18 січня ухвалила закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях».

Серед іншого, законом передбачено, що керівництво підрозділами Збройних сил України, інших військових формувань, МВС, Нацполіції, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, що залучаються до втілення заходів із гарантування національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ безпосередньо у Донецькій та Луганській областях, здійснює командувач Об’єднаних сил, який призначається президентом за поданням начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил.

Відповідно до закону, командувач Об’єднаних сил реалізує свої повноваження через Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ.

У березні президент України Петро Порошенко призначив на посаду командувача Об’єднаних сил заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва. Він заявив, що АТО триватиме до виходу указу президента про оголошення початку операції Об’єднаних сил.

13 квітня Порошенко заявив, що АТО буде замінено операцією Об'єднаних сил 30 квітня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук