Прийнято додаткову угоду між Кабміном і Львівською облрадою
Депутати Львівської обласної ради прийняли додаткову угоду на 2011 рік до угоди щодо соціально-економічного розвитку Львівщини між Кабінетом Міністрів України і Львівською обласною радою.
Загальне фінансування, передбачене додатковою угодою, становить 90 млн грн з державного бюджету, 13,4 млн грн – з місцевих бюджетів та 5,7 млн грн – з інших джерел.
Так, на реструктуризацію та розвиток базових галузей промисловості буде виділено понад 66 млн грн: зокрема на реструктуризацію і ліквідацію підприємств гірничої хімії буде виділено 50,9 млн грн з державного бюджету, а також на подолання соціальних наслідків, пов’язаних із закриттям і виробничою діяльністю шахт - 13,6 млн грн 142 тис. грн з місцевих бюджетів та 2,07 млн грн - з інших джерел.
Натомість на розвиток системного життєзабезпечення населених пунктів за уточненим фінансуванням потрібно понад 20 млн грн: зокрема на забезпечення стабільності водопостачання у Львові – 2,3 млн з місцевого бюджету, на будівництво соціально-важливих об’єктів – 14 млн грн з державного бюджету, 3 млн грн з місцевих бюджетів та 3,7 млн грн – з інших джерел, а також на розбудову та модернізацію інформаційної мережі телебачення та радіомовлення, впровадження цифрового телерадіомовлення – 60 тис. грн.
Крім того, на створення ефективної системи охорони навколишнього природного середовища потрібно, за даними уточненого фінансування, 9,9 млн грн з держбюджету і 5,3 млн грн з місцевих бюджетів. Зокрема йдеться про фінансування таких спільних заходів: щодо мінімізації впливу, утилізації та переробки токсичних відходів у Львівській області (9 млн грн з держбюджету і 200 тис. грн з місцевих), формування екомережі та розвиток природно-заповідного фонду (855.8 тис. грн з держбюджету і 648 тис. грн з місцевих бюджетів) та будівництво об’єктів водовідведення у населених пунктах (2,6 млн грн з місцевих бюджетів).
Іще один пріоритетний напрям – збереження історико-культурної спадщини потребуватиме загалом 1,4 млн грн із держбюджету та 2,6 млн грн із місцевих бюджетів, зокрема на проведення паспортизації та інвентаризації об’єктів культурної спадщини, розроблення історико-містобудівної документації (250 тис. грн з держбюджету і 700 тис. грн з місцевих бюджетів), збереження та проведення протиаварійних ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках архітектури і монументального мистецтва (200 тис. грн з державного бюджету і 938 тис. грн – з місцевих), проведення комплексу заходів з охорони та використання об’єктів культурної спадщини Львова (1 млн грн з місцевого бюджету) та розвиток історико-культурних заповідників (1 млн грн з державного бюджету).