Проект «Український свідок»: щоб наші сирени чули не тільки ми
Колонка засновника фонду «Повернись живим» і проекту «Український свідок» Віталія Дейнеги
Інші блоги автора
- У ворога нічого подібного на озброєнні немає 18 жовт, 11:24
- Як військові долають наслідки травми через мистецтво 11 жовт, 13:47
- Запах напалму, ФАБи на городах та дрони над головою 20 вер, 12:05
Я погано памʼятаю початок війни. Тоді нас теж заскочили зненацька та майже нікому було фіксувати ті події. З квітня по жовтень 2014 року дуже мало якісних відео та фото, які б допомогли нашим нащадкам згадати, як це було. В цей час російська пропаганда, заздалегідь заряджена на війну, вже писала нашу історію за нас. Ми програвали інформаційну війну в одні ворота. Коли Росія напала на нас минулого тижня, історія повторилася. Ми виявилися неготовими документувати власну ж історію, тож я вирішив це виправити. За кілька днів було «мобілізовано» багатьох відеографів, журналістів, монтажерів та інших прекрасних людей. Вони вже працюють у різних куточках країни, щоб нашим дітям можна було не розповідати, а показати як все було насправді.
Хочу познайомити вас з новим медіапроєктом Український свідок Ukrainian Witness, який покликаний зберегти пам'ять про сьогоднішні жахливі події в Україні та не дати змогу ворогу переписати нашу історію!
Мета – взаємодія з трьома інфопросторами і протидія їх викривленню. Російський – спростування наративу про те, що «операція йде по плану і втрат нема». Український – заспокоєння аудиторії і спростування російських вкидів про те, що нам кінець. Західний – що в Україні все погано і варто не лише висловлювати стурбованість. Це будуть хроніки непростого часу, які наші діти будуть дивитися на уроках історії України.
Чим проєкт унікальний? Ми маємо довіру від наших хлопців на усіх військових позиціях та отримуємо від них ексклюзивні відео та фото матеріали. Цей контент ми будемо поширювати з коментарями англійською мовою, щоб більше людей розуміли, що відбувається в Україні. Також ми будемо публікувати матеріали для російськомовних користувачів з РФ у соціальних мережах, до яких вони ще мають доступ. Те, що вони зараз бачать у своїх ЗМІ – жорстоке викривлення фактів та подій. На жаль, сайти українських видань для них заблоковані, тож ми посилюємо присутність у Instagram та Telegram.
Наш проект існує всього два тижні. Ми з нуля побудували редакцію. Акредитували волонтерів. Налагодили потік контенту і зараз працюємо над його просуванням. Я не назву зараз всіх країн де наші матеріали потрапили в новини. Але інтервʼю для CNN далеко не було першим. До нього були інші телеканали та новини в інтернеті, зокрема на Yahoo.
Ми намагаємось робити якісний контент, який хочеться брати. Щоб наші сирени чули не тільки ми. Щоб нашу війну не замовчали і не забули. Щоб запит суспільства в інших країнах на допомогу нам змінював політичну повістку їх посадовців.
Ми працюємо. Команда молода, амбітна і смілива. І тільки починає свій шлях.
Тепер коротко про цифри:
- Наш Youtube вже має понад 500 000 переглядів https://youtu.be/uZ0WL0YsTwM
- Наш Facebook – понад 250 000 підписників https://www.facebook.com/ukrainianwitness
- Наш telegram для розсилки росіянам – понад 100 000 https://t.me/UkrainianWitness
- Наш telegram для українців – майже 20 000 https://t.me/UkrWitness
- А ще є інстаграм https://www.instagram.com/ukrainianwitness/
- І Patreon, де нас можна підтримати https://www.patreon.com/UkrainianWitness
Сумарне охоплення – це десятки мільйонів людей. Тільки на Facebook наш контент потрапив у понад 9 000 000 стрічок. Тільки один вихід в ранковому праймі на CNN – це десятки мільонів американців, які почули «Close the sky!».
Ми розуміємо що цього недостатньо, щоб зупинити війну. Але і ми ж не одні. Кожен робить щось на своєму місці, роблячи наш опір тотальним. А Збройні Сили дають нам таку можливість. З бомбосховищ, квартир, потягів, окопів та робочих місць кожен робить своє. Всі разом наближаємо перемогу. Бо в цій війні програє той хто виснажиться першим. Це маємо бути не ми!
Долучайтеся до проекту на наших платформах! Переможемо ворога разом! Слава Україні!
Якщо у вас є якісно зняті сюжети або фото, які ще ніде не публікувалися – надсилайте їх сюди: materials.uw@gmail.com